יום שני, 16 ביוני 2014

ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט" הוציא להורג מאות חיילים עיראקים-שיעים


בימים האחרונים הפיץ ארגון הטרור הבין-לאומי "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט" (דאע"ש) תמונות המתעדות הוצאה להורג של עשרות חיילים עיראקים-שיעים. חלק מהתמונות פרסמתי בפוסט שעסק בעמוד הפייסבוק "המדינה האסלאמית - מחוז ירושלים", אליו הועלו התמונות הקשות לצפייה.

לפי המכון לחקר התקשורת במזרח התיכון (ממר"י), מדובר ב"הוצאה להורג בסגנון נאצי". התמונות קיבלו תהודה באמצעי תקשורת רבים (בין היתר, כמו למשל ב-ABC; CNN; Independent; N.Y.Times; Washington Post או al-Jazeera).

התמונות מתעדות את השתלטותו של דאע"ש על ערים ואזורים שונים בעיראק. לפי הכיתוב המלווה את התמונות, הן צולמו במחוז צלאח אל-דין. כיבוש השטח, על הבסיסים הצבאיים בתוכו, הביא לנפילת שלל רב בידי הג'האדיסטים, כמו גם לנפילתם בשבי של אלפי שבויים מצבא עיראק וכוחות הביטחון (כמו המשטרה). השלל שנבזז (כמו משאיות וכלי רכב אחרים) שימש להובלת השבויים למקום הוצאתם להורג.
פעילי דאע"ש בתוך אחד מבסיסי הצבא העיראקי
על פי ידיעות לא-מאומתות שהופצו בימים האחרונים, בין השבויים היו כ-2,500 חיילים שיעים ועוד כאלף חיילים סונים. בעוד שהחיילים הסונים "קיבלו חנינה" מאבו בכר אל-בגדאדי, מנהיג דאע"ש; החיילים השיעים - הוצאו להורג. כאמור, הדיווחים אומתו לאור התמונות שהופצו ברשתות החברתיות על ידי גופי מדיה רשמיים של דאע"ש וכן על ידי פעילים ותומכים של הארגון.

פעילי דאע"ש בתוך אחד מבסיסי הצבא העיראקי
חיילים שיעים מובלים למקום הוצאתם להורג
אנשי כוחות הביטחון העיראקים לפני הוצאתם להורג

עושים וידוי הריגה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה