יום שני, 12 במאי 2014

הפורום "רשת הג'האד העולמי" שב לפעילות


הפורום "שבכת אל-ג'האד אל-עאלמי" (רשת הג'אהד העולמי) שב לפעול מאז נסגר "לתקופה קצרה" בחודש אוקטובר 2013. הפורום החל לפעול בחודש פברואר, 2011, ומאז קיבל הכרה כפלטפורמה חשובה שמפיצה את התעמולה והפרסומים של אל-קאעדה ויתר ארגוני הג'האד העולמי.

מאז שנסגר הפורום הפעיל שלושה בלוגים (עודם זמינים, אך שניים מתוכם לא מעודכנים) ושני חשבונות טוויטר (ערבית ואנגלית). הבלוג המעודכן ממשיך להפיץ הודעות ופרסומים מטעם ארגוני טרור ג'האדיסטיים כמו אל-קאעדה - על זרועותיו בסוריה (ג'בהת אל-נצרה), צפון אפריקה (אל-קאעדה במגרב האסלאמי) ותימן (אל-קאעדה בחצי הא ערב) - או טאליבן באפגניסטן.

הכרזה על שיבתו של הפורום "הג'האד העולמי".צילום-מסך 12.5.14
בהודעה שפרסם מנהל הפורום בתאריך 6 במאי, נכתב כי הפורום מבשר על חזרתו לפעילות שנועדה להגשים את "דרך הג'האד" ו"דרך המדיה הג'האדית האיתנה", להוות אלטרנטיבה לאמצעי התקשורת (הנתפסים כ"סוכנים זרים") ו"לתמוך באסלאם ובמוסלמים המדוכאים".

מנהל הפורום פונה לזרועות המדיה השונות המזוהות עם ארגוני הג'האד העולמי וכן לגולשים תומכי הג'האד העולמי ומבקש מהם להירשם לפורום ולעזור להפיץ את הפרסומים השונים.

בחודש אפריל, 2012, פורסם בפורום סרטון וידאו בו נראה אדם שזיהה עצמו כנציג של "אל-שבאב" ו"אל-קאעדה במזרח אפריקה", המבכה את מותו של אוסאמה בן-לאדן, מנהיג אל-קאעדה, ונשבע אמונים ליורשו, אימן אל-ט'ואהרי. גם במתכונתו המחודשת של הפורום, המנהל ("אדמין") ממשיך לקיים את שבועת האמונים למנהיג אל-קאעדה הנוכחי.

הבלוג "הג'האד העולמי". צילום מסך 8.5.14 
"אל-שבאב" קיבלו הכרה כחודש לאחר מכן (מאי 2012), מידי אימן אל-ט'ואהרי, יורשו של בן-לאדן בהנהגת אל-קאעדה (המרכזי). ההכרה הגיעה רק לאחר חיסולו של בן-לאדן (מאי 2011) אשר לא הכיר במיליציה הסומלית כזרוע של ארגונו; ולאחר מותו ב"תאונה" של פעיל הג'האד הסומלי וחברו של בן-לאדן, פאצ'ל עבדאללה מוחמד ("פאצ'ל הארון"), שנהרג ביוני, 2011, והיה ידוע בעמדתו השלילית לגבי "אל-שבאב".

הפורום כאמור מזוהה עם אל-קאעדה. הווה אומר שהוא נותן במה לארגונים המזוהים עם אל-קאעדה, כמו למשל "ג'בהת אל-נצרה" (חזית העזרה) הפועל בסוריה. לעומת זאת, הפורום אינו נותן במה לפרסומים של ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט", הארגון היריב והסורר שמערער על הלגיטימציה של אל-ט'ואהרי כמנהיג תנועת הג'האד העולמי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה