יום ראשון, 18 במאי 2014

אל-פרקאן להפקות מדיה מציגה סרט חדש של המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט: "הדהוד החרבות" (4)


סוכנות אל-פורקאן להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט", פרסמה אתמול (שבת, 17 במאי) את החלק הרביעי בסדרת סרטי התעמולה "הדהוד החרבות". מדובר בסדרה של סרטים באורך מלא שנערכו בצורה מקצועית, המתעדים פיגועי תופת, התקפות טרור, התנקשויות ופעולות אלימות אחרות נגד אנשי ממשל וכוחות הביטחון בעיראק.

החלק הראשון הופץ בחודש יוני, 2012, החלק השני הופץ באוגוסט אותה השנה והחלק השלישי הופץ בחודש ינואר, 2013.  החלק הרביעי של "הדהוד החרבות" באורך כשעה. הוא הופץ בפלטפורמות המקוונות של תומכי ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט" (דאע"ש) וברשתות החברתיות על ידי "סוכנות אל-אעתצאם להפקות מדיה", זרוע תקשורת נוספת של דאע"ש.

קישורים לסרט, אשר הופצו דרך חשבון הטוויטר של "אל-אעתצאם", זכו לאלפי שיתופים. לחשבון זה יש מעל ל-46,700 "עוקבים". הסרט עצמו הועלה אתמול לאתר יוטיוב, לערוץ חדש שנפתח תחת השם "סוכנות אל-אעתצאם", ונצפה עד כה מעל ל-50,000 פעמים.


בסרט מתועדים שורה של התנקשויות בגורמים רשמיים המשתייכים למנגנוני הביטחון והמודיעין של עיראק. בנוסף מתועדות התקפות על בסיסים של צבא עיראק. תסריט דומה חוזר על עצמו: פעילי דאע"ש מסתערים על בסיס, כובשים אותו, מוציאים להורג את החיילים הנותרים בחיים ומחריבים את המבנים ועמדות השמירה שבו. כל האמור אל מול המצלמות שמלוות את "המבצע". על פי הסרט, תרחיש זה ארע במספר מחוזות, בין היתר אל-אנבאר ופלוג'ה. 

בסרט מתועדים מחסומי דרכים, בהם עוצרים אנשים שלכאורה משתייכים למנגנוני הביטחון והמודיעין ומוציאים אותם להורג בצד הדרך. בנוסף מתועדת חטיפת ("ציד") אחד ממפקדי כוחות ה"התעוררות" (הנתפסים כמשתפי פעולה עם האמריקאים נגד דאע"ש). על פי הכיתוב המלווה את הקטע, המפקד, ככל הנראה יחד עם שני בניו הבוגרים, מאולצים לחפור את קבריהם במו ידיהם.

לסיכום, החלק הרביעי בסדרת סרטי התעמולה "צליל החרבות" ממשיך את מסורת תיעוד האלימות הקשה כלפי יריבי ואויבי ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט", בעיקר כוחות המשטר בעיראק. על פי ג'האדיסטים ברשתות החברתיות שאוהדים ותומכים בארגון, מדובר בסרט מלהיב ביותר, אם לא הפרסום הג'האדיסטי "הטוב ביותר" שהופץ אי פעם.

הערות:
א. הפוסט עודכן בתאריך 26.5.14
ב. תחקיר מקיף של ארי פישר (Fisher) וניקולס פרוצ'ה (Pruch) אודות החלק הרביעי של "הדהוד החרבות" פורסם באתר החשוב Jihadica. לחלק הראשון לחצו כאן. לחלק השני לחצו כאן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה