יום חמישי, 24 באפריל 2014

אדם בצפון קרולינה (ארה"ב) מחזיק שלט תמיכה בארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט"תמונה שמופצת בקרב גולשים ג'האדיסטים ברשת החברתית 'טוויטר' מראה אדם, לכאורה אזרח אמריקאי, המחזיק שלט תמיכה בארגון הטרור הבין-לאומי "המדינה האסלאמית של הלבנט".

בשלט (מימין) רשום "התמיכה האמריקאית למדינה האסלאמית של עיראק והלבנט - ISIS - צפון קרולינה, ארצות הברית".

התמונה, שאי אפשר לאמת את האותנטיות שלה, הופצה ביום רביעי, 23 באפריל, ברשת החברתית על ידי "אבו כנדה התוניסאי" (ghoulaton@). החשבון החל לפעול מתאריך 8 בנובמבר, 2013.

עד כה פורסמו בחשבון תשעה "ציוצים". הציוץ הראשון של בעל החשבון היה קישור לטופס הגירה (pdf) לארצות הברית של המשרד לביטחון לאומי.

תמונה נוספת שהועלתה היום לחשבון לקוחה מתוך סרטון תעמולה של אל-קאעדה במגרב האסלאמי. בתמונה, אשר הופצה תחת הכותרת "גורי האריות של הג'האד במדבר הסהרה", נראה ילד רעול פנים כותב "מתנה לצרפת" על פצצות מרגמה.

תמונות, שלטים וכרזות תמיכה בארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט" מופצים בפלטפורמות המקוונות של הג'האד העולמי וברשתות החברתיות מזה זמן רב.

בחודשים האחרונים (ובמיוחד מאז החריף העימות הפנימי במחנה הג'האדיסטי) פורסמו ביטויי תמיכה רבים בארגון הטרור שפועל בעיראק ובסוריה, ואשר אליו מצטרפים אלפי מתנדבים-לוחמים זרים מכל רחבי העולם.

אחד מ"גורי האריות של הג'האד בסהרה" מקדיש "מתנה לצרפת"
ביטויי תמיכה בארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט" פורסמו בין היתר מישראל (ירושלים), מרצועת עזה, מאיטליה (רומא), אנגליה, הולנד, צרפת, בלגיה, בוסניה, דנמרק, הודו, שבדיה, אינדונזיה, פיליפינים, סרי לנקה, פקיסטן, אוסטרליה וקנדה. כעת גם מארצות הברית. בנוסף, ביטויי תמיכה הגיעו ממדינות רבות במזרח התיכון ומאפריקה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה