יום שלישי, 29 באפריל 2014

"ג'יש אל-עדל" (צבא הצדק) פרסם סרטון וידאו חדש של החיילים האיראנים השבויים טרם שחרורם

ארגון הג'האד הבלוצ'י "ג'יש אל-עדל" (צבא הצדק) פרסם סרטון וידאו חדש בו מתועדים ארבעה מתוך חמשת חיילי משמר הגבול האיראני שנפלו בשבי הארגון. החיילים נחטפו בגבול איראן-פקיסטן בחודש פברואר השנה. בתאריך 23 במארס, פרסם "צבא הצדק" בחשבון הטוויטר שלו הודעה כי הוציא להורג בתלייה את אחד החיילים. ההודעה פורסמה בתחילת ה"נורוז", ראש השנה הפרסי וזעזעה את איראן.

ארגון בדלני זה פועל בחבל בארץ בלוצ'יסטן-סיסתן (המשתרע על משולש הגבולות פקיסטן-איראן-אפגניסטן), בו מתגוררים בני המיעוט הבלוצ'י הסוני באיראן. מקרב מיעוט זה יצאו ארגונים קיצוניים ומיליטנטיים שונים, רובם פועלים בשטח פקיסטן ומיעוטם, כמו למשל תנועת "אנצאר אל-פרקאן", פועלים גם בשטח איראן נגד מטרות שונות (בסיסים וחיילים) ומכוונים את חציהם בעיקר נגד המשטר בטהראן ונגד השיעים.

פעילי "צבא הצדק". מתוך אחד מסרטוני התעמולה שהארגון הפיץ באפריל, 2014.
ארבעת החיילים שנותרו בשבי הארגון, אשר בסיסו ככל הנראה בשטח פקיסטן, שוחררו בתחילת אפריל. ביום ראשון, 27 באפריל, פרסם "צבא הצדק" בחשבון הטוויטר שלו קישור לסרטון וידאו המתעד את ארבעת החיילים החטופים שנותרו בחיים ואת שוביהם. בסרטון, אשר הועלה לערוץ "תנועת צבא הצדק" ביו-טיוב, החיילים מתועדים בזמן ראיון עמם (בפרסית) ובזמן משחק כדורעף עם שוביהם. ניכר כי מצב ארבעת החטופים המצולמים היה סביר בזמן השבי וכי לא פגעו בהם פיזית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה