יום שני, 10 במרץ 2014

סוכנות אל-סחאב להפקות מדיה מציגה וידאו חדש של אל-קאעדה: פרסומת למגזין "התעוררות" בשפה האנגלית


אל-סחאב להפקות מדיה, זרוע התקשורת הרשמית של ארגון אל-קאעדה המרכזי, פרסמה אתמול (ראשון, 9 בפברואר) בפלטפורמות המקוונות של הג'האד העולמי סרטון פרסומת ("קדימון") לקראת מגזין חדש בשפה האנגלית שעתיד להתפרסם בקרוב. הקדימון למגזין הופק ונערך בצורה שניתן לכנותה "מודרנית" (מבחינת גרפיקה ופונטים).

המסר המועבר בסרטון הוא כי על המוסלמים "לדבר באותה שפה" עם האמריקאים, שלכאורה מדבר באמצעות ברוטאליות וכוח. בפרסומת למגזין החדש משולבים קטעי וידאו וצילומים המראים את הפצצות צבא ארצות הברית; את נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ורג' בוש וקיצונים מוסלמים. לפי רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC NEWS, פסקול האודיו בסרטון, המעודד וקורא לאלימות, לקוח מתוך הסרט "מלקולם-אקס".


לקראת סוף הסרטון נאמר כי "הם [האמריקאים] יודעים רק שפה אחת... למד את השפה שהם מבינים". הדברים נאמרים על רקע רגע הפיצוץ של מטען החבלה במרתון בבוסטון, מאחוריו עומדים האחים צרנייב, ועל רקע פיצוץ בסיס אמריקאי באפגניסטן. ככל הידוע, האחים צרנייב ספגו השראה וידע מעשי לביצוע הפיגוע בבוסטון מתוך המגזין "לעורר השראה" (Inspire), מגזין טרור מקוון המצדיק פיגועים ומדריך כיצד להוציא אותם לפועל.
מתוך סרטון הפרסומת למגזין החדש
על פניו נראה כי המגזין החדש של אל-קאעדה - "התעוררות" (Resurgence) - יהיה דומה למגזין "לעורר השראה" שמופץ על ידי "אל-קאעדה בחצי האי ערב". מגזין זה, שעד כה פורסמו אחד-עשר מהדורות שלו, מוכר בתור כלי לגיוס מוסלמים במערב והנעתם לבצע פיגועים בסגנון של "זאב בודד". לפי איוון קוהלמן, חוקר של הטרור הג'האדי ברשת האינטרנט שהתראיין ל-NBC, הפצת המגזין החדש באה לאור הביקוש וה"הצלחה" של המגזין "לעורר השראה".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה