יום שלישי, 18 במרץ 2014

"סראיא יחיא עיאש" נטלה אחריות על שיגור טילים אל עבר בסיס "זיקים", אשקלון ושדרות


סראיא יחיא עיאש ברצועת עזה פרסמה בימים האחרונים נטילת אחריות על שיגור רקטות אל עבר דרום ישראל. בשרשור הודעות בחשבון הטוויטר של הקבוצה מיום שבת, 15 במארס, נכתב כי שוגרו שלוש רקטות אל עבר שדרות בתאריך 13 במארס בשעה 20:00 בערב (בדיוק בזמן לחדשות). יום לאחר מכן שוגרו שלוש רקטות אל עבר אשקלון בשעה 17:15 בערב. ב"ציוץ" שפורסם ביום ראשון, 16 במארס, נכתב כי הקבוצה שיגרה עוד שלוש רקטות אל עבר בסיס זיקים.

להודעות צורפו שתי תמונות המתעדות לכאורה את הכנת הרקטות לשיגור. לפי אחד ה"ציוצים", הקבוצה תפרסם בקרוב קטע וידאו המתעד את השיגורים אל עבר היעדים השונים שצוינו בהודעות. לפי ההודעות, השיגורים בוצעו בתגובה לפגיעה של "האויב היהודי" באנשי רצועת עזה.


סראיא יחיא עיאש הופיעה לראשונה בינואר, 2014, כאשר היא הודיעה באמצעות חשבון הטוויטר שלה על שיגור טילי גראד אל עבר שדרות, בזמן הלוויתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, בחוות השקמים. בפברואר פרסמה הקבוצה את "הודעה מספר 1" בה הבהירה כי תמשיך להילחם ב"אויב היהודי" וקראה למוסלמים ברצועת עזה ולבנון לפגוע בישראל.


כאשר חשבון הטוויטר שמופעל על ידי הקבוצה החל לפעול (בזמן פרסום נטילת האחריות על שיגור הטילים בזמן לווית שרון) היו לו כ-150 עוקבים. בחודש פברואר, כאשר פרסם את "הודעה מספר 1" היו לחשבון כ-700 עוקבים. כיום יש לחשבון 1,100 עוקבים.

התגובות מצד ג'האדיסטים ברשתות החברתיות לקיומה של קבוצה זו מעורבות. באחת התגובות נכתב כי סראיא יחיא עיאש נשבעה אמונים לארגון גדודי עבדאללה עזאם בלבנון, שנשבע אמונים לארגון אל-קאעדה. ישנן תגובות שתומכות ומהללות את הקבוצה ומפיצות הלאה את פרסומיה והודעותיה. לעומת זאת, תגובות אחרות מאשימות את הקבוצה כי היא קשורה לחזבאללה או כי היא קבוצה מזויפת המופעלת בידי ארגוני הביטחון והמודיעין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה