יום ראשון, 16 במרץ 2014

הודעה חדשה של אנצאר בית אל-מקדס: הספד של המפקד המג'אהד תופיק מחמד פריג'

קבוצת "אנצאר בית אל-מקדס" (תומכי ירושלים) פרסמה אתמול (שבת, 15 במארס) הודעה המספידה את תופיק מחמד פריג' ("אבו עבדאללה"), אחד ממפקדי הקבוצה אשר נהרג ב-11 במארס ב"תאונת עבודה", כאשר ניסה להעביר מטען חבלה במכוניתו.

בהודעה נכתב כי הקבוצה מביעה צער על מותו של "המפקד הלוחם הסגפן ירא השמיים" ש"טבע את חותמו על הפעילות הג'האדית בחצי האי סיני". מן ההודעה עולה כי פריג' היה "מראשוני המייסדים של 'אנצאר בית אל-מקדס' שהשתתף והנהיג פעולות רבות" של הקבוצה.

פריג' נטל חלק בפיצוץ צינור הגז העובר בחצי האי ומספק גז ל"יישות הציונית" והפיגוע בכביש 12 (הפיגוע מכונה "פעולת אילת הגדולה") ,שאירע ב-29 באוגוסט, 2011.

קבוצת "אנצאר בית אל-מקדס" עומדת מאחורי שורה ארוכה של פיגועים נגד מטרות שונות, ישראליות, מצריות וזרות. כך, למשל, הארגון עומד מאחורי הפיגוע נגד "אוטובוס התיירים" בפברואר השנה.

בהודעה שפורסמה אתמול נכתב כי פריג' נכנס למצרים בשנת 2013, שם השתתף בפיגועים נגד המשטר המצרי וכוחות הביטחון. לפי ההודעה, פריג' השתתף בניסיון ההתנקשות בשר הפנים המצרי, מוחמד אבראהים, בחודש ספטמבר 2013.

לפי ההודעה, לפריג' קשר עמוק לתנועת הג'האד בחצי האי סיני ובמצרים. הוא ליווה את השיח' נצר ח'מיס מלאחי והדוקטור ח'אלד מסאעד, ראשי ומייסדי "אל-תוחיד ואל-ג'האד" (ייחוד האל ומלחמת הקודש) בחצי האי סיני, ארגון טרור המזוהה עם אל-קאעדה.

ארגון "אל-תוחיד ואל-ג'האד" בחצי האי סיני עומד מאחורי מספר רב של פיגועים שהתרחשו בחצי האי. השיח' ח'מיס, שנהרג בשנת 2006 בחילופי אש עם המשטרה המצרית, הוא המתכנן והאיש של שורה של פיגועים שהכו בסיני, כמו הפיגוע נגד מלון הילטון טאבה בשנת 2004, הפיגוע בשארם אל-שיח' ב-2005 והפיגוע בדהב ב-2006.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה