יום חמישי, 13 במרץ 2014

הודעות חדשות של ג'בהת אל-נצרה בלבנון: שיגור טילי גראד אל עבר אזור נבי שית

נטילת אחריות על שיגור שלושה גראדים
ארגון "ג'בהת אל-נצרה בלבנון" פרסם היום (חמישי, 13 במארס) בחשבון הטוויטר שלו שתי הודעות חדשות, בהן נטילת אחריות על שיגור טילי גראד אל עבר מעוז "מפלגת-איראן" (כינוי גנאי לחזבאללה) באזור הכפר נבי שית בבקעת הלבנון, בקרבת הגבול עם סוריה.

לפי ההודעות, המלוות בתמונות המנציחות את רגעי השיגור, הפצצת הכפר בטילים התרחשה היום. בכפר נבי שית מתגוררת אוכלוסייה שיעית. מדובר כפרו של מנהיג חזבאללה לשעבר, עבאס מוסאווי.

בהודעה הראשונה נכתב כי שוגרו שלושה טילים בתגובה לטבח הסונים בסוריה. בהודעה השנייה נכתב כי שוגרו "מספר" טילים אל עבר חזבאללה "הפושע".

מאז המלחמה בסוריה וההתערבות הברורה של חזבאללה ומיליציו שיעיות אחרות לצד כוחות אסד, חזבאללה מצא עצמו נתון למתקפות טילים ופיגועי התאבדות מצד קבוצות קיצוניות בלבנון המזוהות עם הג'האד עולמי, בראשן ארגון "גדודי עבדאללה עזאם" (פועל מזה מספר שנים) ו"ג'בהת אל-נצרה" הלבנוני (החל לפעול בדצמבר 2013).

בהודעה שפרסמה "ג'בהת אל-נצרה בלבנון" ביום ראשון, 9 במארס השנה, היא האשימה את הצבא הלבנוני כי בעוד שהוא כולא סונים ולא מאפשר להם להגיע לסוריה, הוא אינו עוצר מבעד השיעים וחזבאללה להצטרף למלחמה לצד צבא אסד ולהילחם בסונים בסוריה.

המסר והדרישות המועברים בהודעות השונות המופצות בידי "ג'בהת אל-נצרה" הלבנוני ו"גדודי עבדאללה עזאם" הוא שההתקפות על "מעוזי חזבאללה" לא ייפסקו עד שהארגון השיעי יוציא ויסיג כוחותיו מסוריה; כוחות הביטחון יפסיקו לרדוף סונים; והממשלה בלבנונית תשחרר אסירים סונים כלואים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה