יום שני, 17 במרץ 2014

אל-מלאחם להפקות מדיה פרסם את המהדורה ה-12 של המגזין "אינספייר"


 אל-מלאחם להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון אל-קאעדה בחצי האי ערב, פרסמה את המהדורה ה-12 של מגזין הטרור "אינספייר"(לעורר השראה). לראשונה, המגזין הופץ מראש גם בשפה הערבית. בדומה למהדורות קודמות, גם המהדורה החדשה קוראת למוסלמים להצטרף לג'האד "בבית" ולבצע פיגועים במערב. מועד פרסום המהדורה החדשה, בה כשבעים עמודי טקסט ותמונות, הוא "אביב 2014".

כבעבר, במהדורה החדשה מאמרים של התועמלנים המרכזיים שהיו לאל-קאעדה בשנים האחרונות אשר חוסלו בידי האמריקאים, כמו אנור אל-עולקי וסמיר ח'אן. שניהם עמדו מאחורי פרסום המהדורות הראשונות של המגזין. לפי המאמר של סמיר ח'אן, הוא הקצין לאחר שצפה בסרטוני וידאו שהופצו ברשת האינטרנט ומתעדים הפצצות של ישראל ברצועת עזה.
הסיבה להצטרף לג'האד העולמי - הסבל של הפלסטינים. המאמר של סמיר ח'אן, מתוך המהדורה באנגלית
החלק שמוקדש להדרכה לבניית מטעני חבלה התמקד הפעם בהסברים כיצד להכין מכוניות תופת מבלוני גז ולפוצץ אותן במרכזי אוכלוסין. המהדורה החדשה מציינת אתרים ויעדים שונים ברחבי ארצות הברית, באנגליה ובצרפת כיעדים "אטרקטיביים" לתקיפה פוטנציאלית.

"האיש המתאים במקום המתאים? ישמיד את האויב - ותהיה נבון בבחירתך". מתוך המהדורה בערבית
במהדורה החדשה התייחסות לתופעת "ג'האד היערות". במגזין מובא סיפורו של אדם לא מזוהה בשם "צרנייב" (שם המשפחה של המפגעים מהמרתון בבוסטון) שמחליט לבצע את חלקו בג'האד באמצעות קופסת גפרורים. כבעבר, במהדורה התייחסות רבה ליכולות הטרוריסטיות של "הזאב הבודד", שיכול לגרום נזק כלכלי ותודעתי ל"אויב".

מקדם את ג'האד היערות. מתוך המהדורה באנגלית
במהדורה התייחסות לפיגוע של אל-שבאב אל-מג'אהדין בקניון ווסטגייט שבניירובי, בירת קניה. אחד ממפקדי אל-שבאב, השיח' אבו מצעב, מצוטט כאומר כי הקניון הותקף מאחר ו"זהו מקום בו תיירים מרחבי העולם באים לקניות, היכן שדיפלומטים מתאספים, ... היכן שמקבלי ההחלטות של קניה הולכים להירגע ולהנות מעצמם... מקום שיש בו חנויות [של] יהודים ואמריקאים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה