יום חמישי, 13 בפברואר 2014

סוכנות אל-אוזאעי להפקות מדיה מציגה וידאו חדש של 'גדודי עבדאללה עזאם': "ההתקפה על השגרירות האיראנית בביירות"


ארגון הטרור 'גדודי עבדאללה עזאם' בלבנון פרסמו אמש (רביעי, 12 בפברואר), דרך זרוע המדיה "אל-אוזאעי", סרטון וידאו חדש באורך 18 דקות המהלל את שני המחבלים המתאבדים שביצעו את הפיגוע נגד השגרירות האיראנית בביירות בתאריך 19 בנובמבר, 2013. בסרטון מתועדים הפיגועים עצמם וכן צוואותיהם של שני המחבלים.

הסרטון משלב קטעי אודיו של בכירי 'גדודי עבדאללה עזאם', כמו מאג'ד בן מאג'ד (שנהרג עת היה נתון במעצר בידי כוחות הביטחון של לבנון) או סראג' אל-דין זריקאת, דובר הארגון, הקוראים להמשך הג'האד נגד איראן וזרועותיה השונות במדינות  האסלאם. אתמול דווח כי כוחות הביטחון בלבנון עצרו את נעים עבאס, אחד האנשים המבוקשים ביותר במדינה ומי שהיה יד ימינו של מאג'ד.


בסרטון נראים רגעי ההכנה לקראת הפיגוע בשגרירות האיראנית בביירות ומשולבים קטעי ראיונות עם שני המחבלים המתאבדים שביצעו את הפיגוע - "אבו אויס אל-צידאוי" (מעין אבו ט'הר, הוא המחבל שהתפוצץ ראשון) ו"אבו סופיאן אל-שאמי" (עדנאן אל-מחמד). בפיגוע נהרגו 23 בני אדם, כולל הנספח התרבותי האיראני בלבנון ובעלי תפקידים אחרים בשגרירות.

אבו אויס אל-צידאוי אומר כי הוא ביצע את הפיגוע (פעולת הקרבה עצמית, אסתשהאדיה) בתגובה למלחמה של השיעים נגד הסונים במדינות שונות, כמו בתוך איראן עצמה (המדכאת את המיעוטים הסונים באזורים כמו חבל אח'ואז וחבל בלוצ'יסטן); בעיראק; בלבנון (חזבאללה); בסוריה (משטר אסד); ובתימן (שם החות'ים השיעים בצפון מאיימים להרחיב את תחום השפעתם ושליטתם).

אל-צידאוי פונה לעולמאא' (חכמי הדת המוסלמים) ולסונים בכלל ומעודד אותם להתנגד לפגיעה במסגדים הסוניים ובאנשי העדה הסונית וקורא להם ללכת בדרכו ולהקריב את דמם למען אדמותיהם ומסגדיהם. הוא מאיים כי הם לא ישתקו עוד וכי מיליון מחבלים מתאבדים (אסתשהאדין) ילכו בעקבותיו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה