יום חמישי, 6 בפברואר 2014

זרוע מדיה חדשה בצפון אפריקה: "מרכז הסהרה התקשורתי"


זרוע מדיה חדשה שתשמש את פעילי הג'האד בצפון אפריקה החלה לפעול ביום ראשון, 2 בפברואר. זרוע המדיה נקראת "מרכז הסהרה התקשורתי: במת הג'האד והמג'אהדין באזוואד ומאלי" ותפקידה להפיץ תעמולה מאזוואד לרחבי אפריקה. לפי ההודעה שבישרה על הקמתו של "המרכז", הוא נוסד בתגובה למלחמה של צרפת נגד מאלי, שנועדה למנוע את החלת חוק השריעה במדינה הצפון אפריקאית.


https://twitter.com/alsahelmedia
בהודעה נכתב עוד כי "מרכז הסהרה התקשורתי" ישמש כזרוע מדיה שתשרת את הג'האדיסטים בצפון אפריקה ותתמודד עם מסע התעמולה של "כלי התקשורת הצלבניים", אשר מנסים "להכתים את הדימוי של המג'אהדין". לרשות המרכז עומד חשבון טוויטר בו נכון לרגע זה 290 עוקבים. בחשבון, שהחל לפעול גם הוא ביום ראשון, פורסמו עד כה שלושה "ציוצים" (שלושתם ביום ראשון) בהם ההודעה המבשרת על הקמת המרכז.
הסמל של "מרכז הסהרה"
בצפון אפריקה בכלל ובמאלי ואזוואד בפרט פועלים שלושה ארגוני טרור המזוהים עם אל-קאעדה והג'האד העולמי: הראשון והמוכר יותר הוא ארגון אל-קאעדה במגרב האסלאמי; הארגון השני הוא ארגון "אל-מראבטון", המאגד את תנועת אל-תוחיד ואל-ג'האד במערב אפריקה ואת גדוד "החותמים בדם" של מוח'תאר בלמח'תאר; והשלישי הוא אנצאר אל-דין, קבוצה סלפית שפועלת במאלי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה