יום שלישי, 25 בפברואר 2014

ביטויי תמיכה בארגון המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט


בתקופה האחרונה אנו רואים עלייה בביטויי התמיכה בדאע"ש מרחבי העולם. ארגון טרור זה מושך אליו אלפי מתנדבים ממדינות שונות ברחבי העולם, השואפים להיות חלק במה שהם רואים כבניין הח'ליפות האסלאמית החדשה. בין ביטויי התמיכה שהתפרסמו לאחרונה ניתן למצוא תמונות, שלטים ופתקים שנכתבו על ידי תומכים מהולנד, צרפת, אינדונזיה, פיליפינים, סרי לנקה, פקיסטן, אוסטרליה, קנדה ומדינות נוספות.

ביטויי תמיכה אלו באים לאור האלימות הגואה בין קבוצות המורדים בסוריה. ארגון "המדינה האסלאמית" (בקיצור: דאע"ש), המואשם על ידי מנהיג ארגון "ג'בהת אל-נצרה" (חזית העזרה) כי הוא ארגון "תכפירי" (שמכריז על אחרים ככופרים), תוקף קבוצות מורדים אחרות ומותקף על ידן. דאע"ש מואשם כי הוא שעומד מאחורי חיסולו של אבו ח'אלד אל-סורי, שליחו של מנהיג אל-קאעדה אימן אל-ט'ואהרי לסוריה ומבכירי ארגון החזית האסלאמית (אל-ג'בהה אל-אסלאמיה), אחת מקבוצות האופוזיציה החזקות בסוריה.
אחת התמונות שהופצו תחת הכותרת "כולנו דאע"ש מ'הלו קיטי'"
דאע"ש מצא עצמו מותקף מכמה כיוונים: מצד אחד סוריה, חזבאללה ואיראן; מצד שני קבוצות מורדים לאומיות (כמו 'הצבא הסורי החופשי'); מצד שלישי קבוצות מורדים סלפיות וג'האדיסטיות (כמו 'חזית העזרה' או 'החזית האסלאמית') ומצד רביעי על ידי ארצות הברית ואירופה, המודאגות מהמשיכה של צעירים מרחבי העולם לשורות הארגון והשפעתו עליהם. כל אלו מביאים ללחץ על דאע"ש, שמוצא עצמו נאבק על גם מעמדו וגם על הטריטוריה שהצליח לכבוש ולבסס שלטונו עליה.

ריבוי פרסומי התמיכה בא להראות כי למרות כל הלחץ, דאע"ש זוכה לתמיכה רחבה מצד בודדים וקבוצות ברחבי העולם, דבר שמעניק לארגון ולפעיליו לגיטימציה ורוח גבית להמשיך בדרכם, גם במחיר של ניתוק (אולי זמני ואולי קבוע) עם אל-קאעדה, הארגון המרכזי ב"תנועת הג'האד העולמי".

להלן מספר תמונות שפורסמו במסגרת מסע התמיכה בדאע"ש:

תמיכה מאוסטרליה
תמיכה מבוסניה
תמיכה מבלגיה
תומכי דאע"ש בהולנד
תומכת דאע"ש בהולנד
תמיכה מסרי לנקה
תמיכה מדנמרק
תמיכה מקנדה
תמיכה מקשמיר
תמיכה מהודו
תמיכה משבדיה
תמיכה מהפיליפינים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה