יום רביעי, 12 בפברואר 2014

סוכנות אל-בתאר להפקות מדיה מציגה: "אל-נצרה אל-מקדסיה ללדולה אל-אסלאמיה"


קבוצת חמושים ברצועת עזה הודיעו על נאמנותם לארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט"(דאע"ש). סוכנות אל-בתאר להפקות מדיה, זרוע תקשורת עצמאית של דאע"ש, פרסמה אמש (שלישי) סרטון וידאו קצר בו נראים עשרה חמושים מרצועת עזה, כאשר הם מביעים תמיכה בארגון הטרור, טוענים כי הם עומדים לרשותו ונשבעים אמונים לעומד בראשו - אבו בכר אל-בגדאדי.

הקבוצה פועלת תחת השם "אל-נֻצרָה אל-מקדִסִיָה לִלְדַוְלָה אל-אסלאמיה" (התמיכה 'הירושלמית' למדינה האסלאמית). השימוש במונח "אל-מקדסיה" בא לתאר את הזיקה של הקבוצה ל"אכנאף בית אל-מקדס" (סביבות ירושלים), גישה רווחת בקרב קבוצות סלפיות ג'האדיסטיות שלוחמות בישראל.

"אריות הייחוד [אל-תוחיד] - לשרותך מדינת האסלאם"
דובר הקבוצה אומר כי לדאע"ש יש כעת "אריות בסביבות ירושלים". מנהיג דאע"ש מכונה על ידי הקבוצה כ"השיח' שלנו... מפקד המאמינים [אמיר אל-מואמנין]". השימוש בתואר "אמיר אל-מואמנין" החל בתקופת הח'ליף עומר בן ח'טאב וגורמים סלפים-ג'האדיסטיים שונים עושים בו שימוש בכדי לתאר מנהיגים שונים. כך, למשל, מנהיג ארגון טאליבאן באפגניסטן ("האמירות האסלאמית של אפגניסטן") אימץ את התואר הזה וכך גם התייחסו אליו גורמי ג'האד שמצאו מקלט באפגניסטן, בראשם ארגון אל-קאעדה של אסאמה בן-לאדן. כיום תומכי המדינה האסלאמית משתמשים בתואר זה כדי לתאר את או בכר אל-בגדאדי, מנהיג המדינה האסלאמית.

3 תגובות:

  1. האם יש בנמצא תמליל של ההצהרה ?

    השבמחק
  2. כרגע לא. אם אתקל בכזה, אפרסם כאן.

    השבמחק
  3. אוקיי, תודה רבה.

    השבמחק