יום שישי, 7 בפברואר 2014

סראיא יחיא עייש: "הודעה מספר - 1"


ביום שלישי, 5 בפברואר, פרסמה הקבוצה המכונה "סראיא יחיא עייש" (פלוגות יחיא עייש) מרצועת עזה הודעה חדשה דרך חשבון הטוויטר שלה. הודעה זו מצטרפת להודעה קודמת שפרסמה הקבוצה, בתאריך 15 בינואר השנה, בה היא נטלה אחריות על שיגור חמישה טילים אל עבר שדרות בזמן הלוויתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בחוות השקמים.

ב"הודעה מספר 1" (הקישור מוביל לקובץ pdf מתוך האתר Jihadology) שפורסמה השבוע, הקבוצה טוענת כי היא "לא תחסוך כל מאמץ להגיב לתקיפות החוזרות והנשנות של היהודים ומעשי הטבח שלהם נגד עמנו בפלסטין". בהודעה נכתב עוד כי הקבוצה תמשיך לפגוע בישראל "בתגובה לתוקפנותו של האויב היהודי", במטרה להגן על דתה, אדמתה ובני עמה. 

לפני פחות מחודש, כאשר חשבון הטוויטר של "סראיא יחיא עייש" רק החל לפעול, היו לו 150 עוקבים. נכון לרגע זה לחשבון יש כבר מעל 700 עוקבים. אחד מן העוקבים הללו הוא חשבון הטוויטר של ארגון הטרור "גדודי עבדאללה עזאם" בלבנון, המזוהה עם אל-קאעדה. ארגון זה עומד מאחורי שורה ארוכה של התקפות נגד מטרות ישראליות ואמריקאיות שכללו בין היתר פיגועי התאבדות ושיגור טילים. 

מחבלים שהשתייכו ל"גדודי עבדאללה עזאם" בלבנון ביצעו את ההתקפה  ופיגוע ההתאבדות נגד השגרירות האיראנית בלבנון בתאריך 19 בנובמבר, 2013. בפיגוע נהרגו 23 בני אדם. האיש שעמד בראש הארגון, מאג'ד בן מוחמד אל-מאג'ד, נלכד בידי כוחות הביטחון של לבנון ומצא את מותו בנסיבות לא ברורות.

ראוי לציין כי קבוצות קטנות המסונפות ל"גדודי עבדאללה עזאם" משתמשות גם הן בתואר "סראיא" (פלוגות). כך למשל "סראיא מרואן חדיד", שהחלה לפעול בסביבות אוגוסט 2013 ותוקפת מאז את מעוזי חזבאללה (בשיתוף עם ג'בהת אל-נצרה בלבנון); "סראיא זיאד אל-ג'ראח", אשר בעבר (סוף אוגוסט 2013) נטלה אחריות על שיגור טילים אל עבר דרום ישראל; או "סראיא חוסין בן עלי", שפעיליה ביצעו את הפיגוע בשגרירות איראן בביירות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה