יום שלישי, 21 בינואר 2014

הודעה חדשה של "אנצאר אל-סונה" בדגסטאן: נטילת אחריות על הפיגוע בעיר וולווגראד


"וילאית דגסטן" (מדינת דגסטן), אתר האינטרנט המזוהה עם פעילי הג'האד בקווקאז ועם ארגון הטרור "האמירות האסלאמית של הקווקאז", פרסם ביום ראשון (19 בינואר) סרטון וידאו באורך כ-50 דקות ובו תיעוד של שני מחבלים מתאבדים שביצעו פיגוע תופת בתחת הרכבת בעיר וולווגראד (לשעב סטלינגראד) שברוסיה. שני המחבלים משתייכים לקבוצה בשם "אנצאר אל-סונה" (תומכי הסונה) המזוהה עם "האמירות האסלאמית".

בוידאו נראים שני המחבלים המתאבדים - האחד שמו סולימאן והשני שמו עבד אל-רחמן - כאשר הם שמים על גופם מטעני חבלה. השניים מאיימים על פוטין כי אם לא יוציא את כוחותיו "הצלבניים" מהקווקאז, רוסיה תמשיך לסבול מתקפות דומות, תוך איום ישיר על אולימפיאדת החורף בעיר סוצ'י.

בפיגוע בתחנת ההרכבת בעיר ולווגרד נהרגו 34 בני אדם. ים קודם לכן מחבל אחר פוצץ עצמו. שני המחבלים המתועדים בסרטון מדברים ברוסית.  ראוי לציין כי קבוצה ג'האדיסטית בשם "אנצאר אל-סונה" פועלת בעיראק.

קטע מתוך הסרטון הופץ עם תרגום לאנגלית על ידי ממר"י:


בהודעה שפורסמה באתר "וילאית דגסטן" מטעם מי שלכאורה עומד בראש "אנצאר אל-סונה", אדם המכונה "עומר", נכתב כי הפיגוע הוא רק "תחילת הסבל" של פוטין, אלא אם יוציא כוחותיו מאדמת הקווקאז. בהודעה נכתב עוד כי עד כה נמנעו פעיל הג'האד מפעולות כאלו (פיגועי התאבדות) אך גישה זו השתנתה לאחר שדוקו אומארוב (אבו עות'מאן), מנהיג ארגון "האמירות האסלאמית של הקווקאז" (דווח כי נהרג לפני מספר ימים), אישר לבצע פעולות שכאלו נגד מטרות שונות ברוסיה.


בהודעה מאיים "עומר" לפגוע בכוחות הרוסים "בכל אזור, בכל עיר ורחוב" ו"למלא את רוסיה בדם", כפי שפוטין וצבא רוסיה עושים בקווקאז. בהודעה נכתב כי המלחמה של רוסיה נגד המג'אהדין החלה כבר בשנות התשעים ופוטין הבטיח ניצחון.

לפי ההודעה, מלחמה זו הביאה לכך שהרעיון הג'האדי יתפזר בכל הקווקאז. בהודעה מועבר גם מסר לעם הרוסי, שיפעיל לחץ על ממשלתו ויביא להוצאת הכוחות מהקווקאז, וגם לפוטין, שישמור על עצמו ובני משפחתו שכן "מזעמו של אללה אף אחד לא יוכל להימלט".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה