יום שישי, 6 בדצמבר 2013

אל-מלאחם להפקות מדיה מציגה הודעה חדשה של אל-קאעדה בחצי האי-ערב: "הסתערות ופריצה למתחם מפקדת משרד ההגנה התימני"


"אל-מלאחם", זרוע המדיה של ארגון אל-קאעדה בתימן ("קאעדת אל-ג'האד פי ג'זירת אל-ערב"), פרסמה בחשבון הטוויטר שלה מספר הודעות מהן עולה כי אל-קאעדה עומד מאחורי ההתקפה על מתחם של משרד ההגנה התימני בצנעא הבירה אתמול (חמישי) בשעות הבוקר. לפי פרסומים באמצעי התקשורת, היעד שהותקף היה בית חולים במתחם וכי 52 בני אדם נהרגו בפיגוע. ככל הנראה מחבל מתאבד פוצץ עצמו בכניסה למתחם ולאחר מכן פרצה למקום משאית, ממנה ירדו מספר חמושים שפתחו באש לכל עבר.

במספר ציוצים שפורסמו אתמול בחשבון המיוחס ל"אל-מלאחם" נכתב כי כי מפקדת משרד ההגנה היא "מטרה לגיטימית" שכן היא משתפת פעולה עם האמרקאים במלחמתם נגד המוסלמים" ומשמשת להם כ"עיניים" בתימן. עוד נכתב כי במתחם שהותקף הפעילו האמריאים חדרים מהם תופעלו מטוסים לא טייס, המשרתים את הצבא האמריקאי במסגרת המלחמה בטרור. עוד נכתב כי חובתו של הצבא התימני היא להגן על המדינה ולא להיות להיות כלי שרת של ארצות הברית.
בתמונה: "תלמידיו של אנור ל-עולאקי בתימן". אנצאר אל-שריעה בחצי האי-ערב
הפיגוע יוחס ל"אנצאר אל-שריעה בחצי האי ערב" (כפי שרואים בתמונה העליונה), ארגון אשר הוגדר בחודש אוקטובר 2012 על ידי משרד החוץ האמריקאי כארגון טרור המשתמש בשם נוסף לצד השם "אל-קאעדה בחצי האי ערב" (Al-Qaeda in the Arabian Peninsula), המוגדר כזרוע המסוכנת ביותר של אל-קאעדה ברחבי העולם.

פעילי ותומכי אל-קאעדה ברשת החברתית טוויטר "חוגגים" ומציינים את הפיגוע באמצעות ה'האשטג' #اقتحام_وزارة_الدفاع_اليمنية.

תמונ שהופצ אתמול: גופתו של פעיל אנצאר אל-שריעה שהשתתף בהתקפה בצנעא
הפיגוע בתימן התרחש יממה לאחר שפעילי אל-קאעדה בעיראק ביצעו פיגוע התאבדות בעיר כירכוכ בעיראק. הפיגוע כוון נגד מבנה המח'אבראת (המשטרה החשאית). באחד הציוצים ה"ויראליים" שהופצו אתמול (חמישי) בידי ג'האדיסטים נרמז על היעד הבא לפגיעה: "אתמול בניין המח'אבראת בכירכוכ... היום הסתערות על משרד ההגנה התימני... ומחר כיבוש משרד הפנים [הסעודי] ברבאט."

לפי CNN, הפיגוע בצנעא הוא מכה קשה לממשלת תימן שכן הוא מסמל את חוסר יכולתו של השלטון לשמור על כוחותיו-שלו בבירת המדינה, שלמרות כל העזרה מארצות הברית אינה מצליחה להתגבר על הנוכחות של אל-קאעדה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה