יום חמישי, 5 בדצמבר 2013

גֻ'נד-אללה פי פלסטין מציגים וידאו חדש: לזכר "מלחמת שמונה הימים" (מבצע עמוד ענן)


קבוצה סלפית-ג'האדית מרצועת עזה, בשם "ג'מאעת גֻ'נד-אללה פי פלסטין" (צבא האל בפלסטין), הפיצה לפני ימים אחדים סרטון וידאו חדש, ראשון מזה תקופה ארוכה, בו מתועדים פעיליה משגרים טילים אל עבר יעדים שונים בדרום ישראל במהלך מבצע "עמוד ענן" (נובמבר 2012).

ככל הנראה קבוצה זו היא הממשיכה של קבוצת "ג'נד אנצאר-אללה - אכנאף בית אל-מקדס" (צבא תומכי האל -סביבות ירושלים), קבוצה סלפית-ג'האדיסטית המזוהה עם הג'האד העולמי ואל-קאעדה, שנוסדה בנובמבר 2008 בידי השיח' עבד אל-לטיף מוסא.

השיח' מוסא איתגר את תנועת חמאס, לאחר שטען כי זו אינה מיישמת בקפידה את השריעה ואף הכריז על "אמירות אסלאמית" ברצועה. לרשותם של מוסא וחסידיו עמדו מסגד "אבן תימיה" בעיר רפיח בתור מרכז להפצת הדוקטרינה הסלפית-ג'האדית ברצועה; ואתר אינטרנט, דרכו הפיצו הודעות ופרסומים שונים. פרסומי הקבוצה גם קיבלו תהודה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי.

בתמונה: מוסא וחסידיו בתוך מסגד אבן תימיה (צילום: 'רויטרס')
מוסא עצמו נהרג בידי כוחות חמאס, לאחר שהתבצרו בתוך מסגד אבן תימיה. המסגד עצמו הפך לשדה קרב, אשר בסופו נהרגו 24 אנשים. יש לציין כי כיום, זרוע המדיה של ארגוני הג'האד העולמי ברצועת עזה וחצי האי סיני נקראת "מרכז אבן תימיה".

פרסום לסרטון החדש
קבוצת "ג'נד אללה בפלסטין" שפרסמה את הסרטון לזכר מבצע "עמוד ענן", המכונה "מלחמת שמונת הימים", פתחה בימים האחרונים חשבונות ברשתות החברתיות השונות:
  • חשבון הפייסבוק נפתח בתאריך 30 בנובמבר ויש לו (נכון לגע כתיבת השורות) 56 "לייקים".
  •  חשבון הטוויטר החל "לצייץ" בתאריך 1 בדצמבר ויש לו 36 "עוקבים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה