יום שבת, 7 בדצמבר 2013

וידאו חדש של "ג'יש אל-עדל" (צבא הצדק): "פעולות חידר"


"ג'יש אל-עדל" (צבא הצדק) באיראן, קבוצה בלוצ'ית-סונית הנלחמת במשטר האיראני, פרסמה בימים האחרונים מספר סרטוני וידאו חדשים בהם מתועדת התקפה על בסיס הצבא האיראני באזור כוהג' שבחבל בלוצ'יסטן. המתקפה נגד הבסיס הממוקם בקרבת הגבול בין פקיסטן לאיראן, התרחשה ביום שני, 2 בדצמבר השנה. .

בסרטונים שהופצו (אחד מהם מצורף) ניתן לראות מספר כלי רכב המשמשים את הקבוצה וכן את המצודה (הבסיס) מותקפת מכיוונים שונים בטילי כתף ונשק קל. הסרטונים ערוכים כשברקע נשמע ג'האד-נשיד (שירי הלל לג'האד).

תמונה שהופצה בעמוד הפייסבוק של הקבוצה, תחת הכותרת "המג'אהדין של ג'יש אל-עדל לפני פעולות חידר" מראה כעשרים חמושים. תמונה נוספת מראה לכאורה את גבו של מפקד הקבוצה, "צלאח אל-דין ל-פרוקי".


לאחר המתקפה על מפקדת הצבא האיראני, רשת אל-ערביה ערכה ראיון בשידור חי עם הדובר הרשמי של "צבא הצדק", עבד אל-ראוף ריע'י. הוא אומר כי "שלושה גדודים" השתתפו במתקפה וכי הבסיס שימש את כוחות 'משמרות המהפכה' של המשטר האיראני. לפי אל-ריע'י, שלושים חיילים איראנים נהרגו.

בתמונה: פעילי ג'יש אל-עדל לפני "פעולת כוהג'"
בעבר התפרסמה הודעה מאת תנועת "אנצאר-איראן" (תומכי איראן), תנועה בלוצ'ית נוספת המזדהה עם הג'האד העולמי, בה נכתב כי שתי הקבוצות ישתפו פעולה נגד המשטר האיראני.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה