יום שבת, 12 באוקטובר 2013

סין פתחה במבצע לביעור הנוכחות הג'האדית ברשת האינטרנט מקרב המיעוט האויגורי

לפי דיווח שהופיע ב'רויטרס' ביום חמישי האחרון, סין פתחה במבצע למיגור הנוכחות הג'האדית ברשת האינטרנט בקרב המיעוט המוסלמי-אויגורי המרוכז במחוז שינגיאנג. בקרב המיעוט הזה, המונה מיליוני בני אדם, פועלת קבוצה ג'האדיסטית בשם "המפלגה האסלאמית של תורכסטאן". (חזב אל-אסלאמי אל-תורכסטאני).

לפי הדיווח, משטרת סין סימנה פעילי ג'האד ברשת האינטרנט כגורם מתסיס ומסוכן שעלול להסית ולדרבן אחרים לפגוע ביעדים המזוהים עם שלטונות בייג'ין. עוד נכתב כי מעל 250 בני אדם כבר נעצרו בחשד שהפיצו שמועות שיכולות לערער את השלטון.
סמל "המפלגה האסלאמית של תורכסטאן"

על פי הידוע, מרבית פעילי "המפלגה האסלאמית של תורכסטאן" מגיעים מקרב המיעוט האויגורי אך יחד עם זאת ישנם גם פעילים "זרים", בהם רבים ממרכז אסיה. בתחילת חודש מארס 2013 הודיע שר הפנים של רוסיה כי הרשויות במדינתו עצרו את אחד הפעילים המרכזיים של "המפלגה האסלאמית", אזרח אוזבקי בשם עבד אל-חפז חולמורודוב.

פעילי "המפלגה האסלאמית". מתוך סרטון שהופץ בחודש אפריל 2013
"המפלגה האסלאמית התורכסטאנית" פעילה מאד ברשת האינטרנט. לרשותה עומדת זרוע מדיה בשם "קול אסלאם" (אסלאם אוואזי) המפיצה בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעדה את הפרסומים השונים. בחודשים האחרונים מפיצים פעיליה מידע הנוגע לשימוש ותפעול של כלי נשק שונים, ביניהם רובי סער, אקדחים, רובי צלפים, טילי כתף וכולי.

נור אל-דין, אחד מראשי "המפלגה האסלאמית של תורכסטאן"
סרטוני הוידאו המופצים מטעם הקבוצה חושפים כיצד פעילי הקבוצה מחנכים ילדים מקרב המיעוט האויגורי להזדהות עם ערכי הג'האד העולמי ומפיצים תעמולה המקדמת את הדוקטרינה הג'האדית של אל-קאעדה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה