יום חמישי, 31 באוקטובר 2013

אל-אנדלוס להפקות מדיה מציגה וידאו חדש של אל-קאעדה במגרב האסלאמי: "צרפת... והחיפוש אחר אשליות"


אל-אנדלוס להפקות מדיה,  זרוע התקשורת של ארגון 'אל-קאעדה בארצות המגרב האסלאמי', פרסמה ביום שלישי (29.10.13) סרטון וידאו חדש בו הארגון שב ומאיים על צרפת ומדינות אירופאיות נוספות בפיגועי טרור בתגובה למלחמה בצפון מאלי. הסרטון באורך כחצי שעה והוא חושף "תא" או "סניף" של הארגון בצפון מאלי.

האנשים המתועדים בסרטון (מופיעים תחת "כינויי מלחמה") מכנים עצמם "בניו של אסאמה [בן-לאדן]". הם מגיעים ממדינות שונות ברחבי אפריקה, כמו מרוקו, סודאן, מאוריטניה, אלג'יריה, תוניס ומאלי וקוראים לאחרים להצטרף לשורות הג'האד במאלי, אפגניסטן וחזיתות נוספות של הג'האד.

הלוגו של "אל-אנדלוס להפקות מדיה"
אחד הפעילים המדברים בסרטון קורא למוסלמים לבצע "פעולות אישיות" (פיגועי "זאב בודד") באמריקה, צרפת, שבדיה, דנמרק, יוגוסלביה ונגד כל מי שנלחם באסלאם. הוא מוסיף כי "אללה הוא גדול יותר מכם, גדול יותר מהמטוסים שלכם [של צרפת והמערב], גדול יותר מהצבאות שלכם והטנקים שלכם והנשק שלכם".

כזכור, הסרטון האחרון שהופץ על ידי 'אל-קאעדה במגרב האסלאמי' בחודש ספטמבר האחרון, תקף את מרוקו בתור היותה "ממלכת השחיתות והרודנות". עיתונאי מרוקני בשם עלי אנוזלא, ממבקרי השלטון, פרסם קישור לסרטון הוידאו בתוך אתר חדשות אינטרנטי ונעצר על ידי המשטר. בתגובה למעצר התרחשו במרוקו הפגנות ענק שקראו לשחרר את אנוזלא.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה