יום שבת, 26 באוקטובר 2013

סוכנות אל-מנארה אל-ביצ'אא' להפקות מדיה מציגה וידאו חדש של ג'בהת אל-נצרה: "דרך הפעולה ועיקרי האמונה שלנו"


אל-מנארה אל-ביצ'אא', זרוע המדיה של ג'בהת אל-נֻצרה לִאהל א-שאם ('חזית העזרה לעם הסורי'), פרסמה סרטון וידאו באורך כחצי שעה, בו ראיון עם דוקטור סאמי אל-עָרַיְדִי המדבר על השקפת העולם של הארגון ודרכי הפעולה שלו. הסרטון הופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי לפני מספר ימים.

אל-עָרַיְדִי טוען כי ג'בהת אל-נצרה הוא חלק מקהילת הסונים (אהל אל-סנה ואל-ג'מאעת). הוא דוחה את האשמות כי הארגון הוא כמו החַ'וָארִג' (כת קיצונית שיצאה מן האסלאם האורתודוכסי) או "התכפירים" (שמכריזים על אחרים ככופרים) ומדגיש כי ג'בהת אל-נצרה אינו כמו אל-תכפיר ואל-הג'רה (ארגון טרור שדגל ב"יציאה" מהחברה הנבערת, ה"ג'הילית").

אל-ערידי מוסיף כי הארגון הוא חלק בלתי נפרד מהעם הסורי. כביסוס לדבריו הוא מביא את התמיכה העממית שקיבל הארגון לאחר שארצות הברית הגדירה אותו כ"ארגון טרור". בתגובה לכך, ברחבי סוריה התאספו אזרחים רבים, ולצדם כוחות מורדים המשתייכים גם לאופוזיציה הלאומית ('הצבא הסורי החופשי') וגם קבוצות אסלאמיסטיות שונות, שקראו לעומת ארצות הברית: "כולנו ג'בהת אל-נצרה" (כלנא ג'בהת אל-נצרה).

אל-ערידי מדבר על הצורך להצטרף לג'האד נגד משטר אסד הכופר, קורא למוסמלים לזנוח את הרעיונות הדמוקרטיים, החילוניים או הלאומיים וליישם את חוקי האל המצווים בקוראן. הוא פונה אל המוסלמים בסוריה ובעולם כולו לתמוך ב"נפשו, כספו וכבודו" בפעילי 'חזית העזרה' הנלחמים נגד "חיילי הדת העלאווית" למען עצמאות העם באל-שאם (הלוואנט) והקמת מדינה אסלאמית.

הסרטון באדיבות Jihadology:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה