יום שבת, 14 בספטמבר 2013

א-סחאב להפקות מדיה מציגה וידאו חדש אל אימן אל-ט'ואהרי: "האמונה מביסה את היהירות"


"א-סחאב להפקות מדיה", זרוע התקשורת הרשמית של אל-קאעדה המרכזי, פרסמה בתאריך 12 בספטמבר סרטון וידאו-אודיו חדש (באורך כשעה ורבע) של מנהיג הארגון אימן אל-ט'ואהרי. בסרטון אל-ט'ואהרי מהלל את הפיגועים בבוסטון וקורא לתומכי אל-קאעדה להוציא אל הפועל עוד פיגועים מסוג "זאב בודד", בד בבד עם הוצאה אל הפועל של פיגועים גדולים ומתוכננים בקפידה.

הדבר הבולט בסרטון החדש הוא הקריאה למה שמכונה "ג'האד כלכלי" - פגיעה שמטרתה להביא לשבירה של האויב באמצעות הכבדת העול הכלכלי על האזרחים כתוצאה מהמאבק נגד הטרור.

פיגועים בסגנון "זאב בודד" לדידו של אל-ט'ואהרי יכולים לפגוע קשה בארצות הברית, הן מהפן המוראלי והן מהפן הכלכלי, שכן פיגוע שכזה "משאיר את אמריקה במתח" לאורך זמן ומחייב הקצאת משאבים וכספים על צרכי ביטחון. מנהיג אל-קאעדה אף קורא להחרים מוצרים אמריקאים שכן הם "מסבסדים" הרג של מוסלמים ברחבי העולם.

אל-ט'ואהרי תוקף את הצבא המצרי על הדחת מורסי ורדיפת האחים המוסלמים ופעילי הג'האד במצרים. הוא תוקף גם את מורסי על שלא השליט את ההלכה האסלאמית בצורה ראויה ולא מימש את עקרונות האסלאם. לקבוצות הג'האדיסטיות בסוריה אל-ט'ואהרי ממליץ ללמוד לקח מהאירועים במצרים ולא לשתף פעולה עם קבוצות חילוניות.

הסרטון באדיבות Jihadology:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה