יום שבת, 21 בספטמבר 2013

אל-שבאב אל-מג'אהדין נטלו אחריות על הפיגוע במרכז הקניות "ווסט-גייט" בבירת קניה

מתקפת הטרור שביצעו פעילי אל-שבאב אל-מג'אהדין במרכז הקניות "ווסט-גייט" שבניירובי, בירת קניה, גבתה לפי דיווחים וידיעות מעל לחמישים הרוגים ועוד עשרות פצועים.כעשרה פעילי אל-שבאב נכנסו לקניון חמושים בנשק קל ורימונים ופתחו במסע הרג שכוון נגד לא-מוסלמים.

בסדרת "ציוצים" שפרסמה אל-שבאב בחשבונות הטוויטר שלה נכתב כי ההתקפה על מרכז הקניות היא תגובה לפלישה הקנייתית לסומליה ולמלחמה נגד כוחות אל-שבאב.

בסביבות השעה 20:50 בערב נכתב באחד החשבונות כי "אל-שבאב אל-מג'אהדין הזהירו במספר הזדמנויות את הממשלה הקניתית כי סירוב להוציא את הכוחות שלה מסומליה יהיה בעל השלכות", אך הממשלה הקניתית התעלמה מן האזהרות.

בציוץ אחר נכתב כי "במשך זמן רב נלחמנו בג'האד נגד הקניתים באדמתנו וכעת זה הזמן להעביר את שדה הקרב [מסומליה] ולקחת את המלחמה אל תוך אדמתם [של הקניתים]".

בשעה 21:48 נכתב כי שום מסע ומתן לא יתנהל מול הממשלה הקניתית. שתי דקות לפני כן בציוץ אחר נכתב כי "רק כופרים בודדו עבור המתקפה הזו. כל המוסלמים בתוך 'ווסט-גייט' לוו [החוצה] על ידי המג'אהדין לפני תחילת המתקפה".

בשעה 21:33  נכתב כי נוצר קשר עם "המג'אהדין בתוך מרכז הקניות ועדיין מתנהלת לחימה. בשעה 21:10 נכתב כי "המג'אהדין בתוך מרכז הקניות אישרו [...] שהם הרגו יותר מ-100 כופרים קנייתים והקרב עדיין נמשך".

כפי שניתן לראות, אל-שבאב משתמשים בחשבון הטוויטר שלהם על מנת להפיץ תעמולה בהקשר לפיגוע בניירובי, תחת ה"האשטג" Wesgate#. החשבון הבא נפתח בתאריך 10 בספטמבר לאחר שהקודם נסגר על ידי טוויטר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה