יום שלישי, 17 בספטמבר 2013

הודעה חדשה פורסמה באתר "המרכז למוסלמים צעירים": "בנוגע לאבו מנצור אל-אמריקי"


אתר האינטרנט "המרכז למוסלמים צעירים" המזוהה עם מה שמכונה "אל-קאעדה במזרח אפריקה" (קניה, סומליה וטנזניה), פרסם הודעה חדשה בתאריך 14 בספטמבר ובה אישור כי "אבו מנצור אל-אמריקי", עומר חמאמי, נהרג. ערוץ החדשות BBC דיווח כי חמאמי נהרג במהלך קרב יריות מול חבריו לשעבר במיליציה הסומלית אל-שבאב אל-מג'אהדין. לפי הדיווח, לצד חמאמי נהרג גם  פעיל בריטי שכונה ""אסאמה אל-בריטאני".

חמאמי, יליד העיר דפני שבאלבמה, ארצות הברית, הצטרף לאל-שבאב בשנת 2007 ומאז הוא עמד מאחורי הפעילות הצבאית והתעמולתית של המליציה. עשרות צעירים מארצות הברית, קנדה ואירופה הצטרפות לשורות אל-שבאב בהשראתו.

עומר חמאמי ("אבו מנצור אל-אמריקי")
הסכסוך בין חמאמי לאל-שבאב החל לפני כשנה וחצי-שנתיים. בחודש אפריל 2012 התפרסמו ידיעות ושמועות אודות מותו של חמאמי אך הן התבדו במהרה. בחודש מאי 2012 חמאמי פרסם ספר אוטוביוגרפי עליו הוא חתם, במטרה להזים את השמועות.

באוקטובר 2012 חמאמי אישר בסרטון וידאו כי ישנו פילוג וסכסוך בין זרים שהצטרפו לאל-שבאב לבין פעילים סומלים מקומיים. בדצמבר 2012 אל-שבאב פרסמו הודעה בה הם מתנערים מחמאמי וחבריו (כמו אל-בריטאני).  ההודעה האחרונה שפורסמה באתר האינטרנט "המרכז למוסלמים צעירים" מאמתת את הדיווח של ה-BBC וכפי הנראה שמה סוף לסיפורו של חמאמי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה