יום חמישי, 26 בספטמבר 2013

הודעה חדשה של מח'תאר אבו אל-זביר, מנהיג אל-שבאב אל-מג'אהדין: "בנוגע למבצע ווסט-גייט"

תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין הפיצה אתמול (רביעי, 25 בספטמבר) קטע אודיו חדש בו מדבר מח'תאר אבו אל-זביר, מנהיג המיליציה המזוהה עם אל-קאעדה שפעיליה ביצעו את הטבח במרכז הקניות "ווסט-גייט" שבניירובי בירת קניה. לפי אל-שבאב, 137 בני ערובה נהרגו בפיגוע, ביניהם מקומיים וזרים.

אבו אל-זביר מדבר בערבית ודבריו מתורגמים לאנגלית. לקטע האודיו צורף תעתיק של הדברים (מתורגם לאנגלית, סומלית וערבית). ההודעות פורסמו בחשבון טוויטר חדש ורשמי המשויך ל"משרד העיתונאי של אל-שבאב אל-מג'אהדין" וכן בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי. החשבון פועל בכתובת: HSM_PR@.

חשבון הטוויטר החדש - https://twitter.com/HSM_PR
חשבון הטוויטר החדש נפתח בתאריך 24 בספטמבר. לחשבון מעל 4,700 "עוקבים". על פי חשבון זה, אין בסיס לטענה כי אל-שבאב חשפו שמות ופרטים אודות הפעילים שלקחו חלק במתקפת הטרור בניירובי.

אבו זביר מכנה את התקפת הטרור בקניון "ווסטגייט" שבניירובי כ"אחד הקרבות הגדולים בהיסטוריה של האסלאם" וכ"בדר-ניירובי". לפ אל-זביר, ההתקפה התרחשה בתגובה לפלישה של קניה לסומליה (שהפילה את שלטון אל-שבאב באזורים שונים בהם שלטו) ולתמיכה של מדינות המערב בפעולותיה של קניה.

הכחשה של חשיפת הפרטים אודות פעילי הטרור שלכאורה ביצעו את המתקפה
אבו זביר אומר כי ההתקפה על "ווסט-גייט" פגעה ב"מזימה הסודית של היהודים הציונים של קניה" והיא בבחינת סטירת לחי לכלכלה הקניתית ומכה לשירותי המודיעין של מדינות המערב, שלא הצליחו למנוע פגיעה באזרחיהן.

מנהיג אל-שבאב פונה לקניתים ואומר להם כי מאחר והם הצביעו לממשלה הנבחרת של הנשיא קנייתה והם משלמים מיסים שמממנים את פעילות הצבא הקניתי בסומליה, הם עצמם הפכו למטרה לגיטימית. מנהיג אל-שבאב מפציר בקניתים להפעיל לחץ על הנשיא קנייתה בשביל שיימשוך את כוחות צבא קניה אל מחוץ לסומליה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה