יום ראשון, 22 בספטמבר 2013

תנועת "אל-שבאב אל-מג'אהדין" פרסמה רשימת שמות של פעילים המשתתפים (לכאורה) בהתקפה בניירובי


תנועת "אל-שבאב אל-מג'אהדין" פרסמה היום (ראשון) באמצעות חשבון הטוויטר שלה רשימה של פעילים שלוקחים לכאורה חלק בהתקפת הטרור על מרכז הקניות "ווסט-גייט" שבניירובי, בירת קניה. השמות נחשפו בסדרת "ציוצים" שנכתבו בשעות הערב בחשבון "גיבוי" באנגלית, ש"הושהה" ישר לאחר פרסום השמות. לצד השמות צוינו גם גילאים ומדינת הלאום ממנה הגיעו לסומליה.

חשבונות הטוויטר באנגלית "הושהו" ואינם זמינים עוד. החשבונות בערבית ובסומלית עדיין עובדים. בחשבון בערבית נכתב בסביבות השעה 1:00 לפנות בוקר כי לאל-שבאב עוד "הפתעות" וכי צוותים של ג'האדיסטים מטנזניה ומאוגנדה יבצעו פיגועים ב-24 שעות הקרובות. בנוסף נכתב כי הפיגוע הוא "נקמה" על הרג מוסלמים בעיראק, אפגניסטן, פקיסטן וצ'צ'ניה וכי הסיבה לפרסו השמות היא בשביל שמשפחות המשתתפים ידעו כי הם לוקחים חלק ב"ג'האד".

תחילה, בערב יום ראשון בסביבות השעה 19:30, נכתב כי "קיבלנו רשות לחשוף את שמות המג'אהדין שלנו בתוך 'ווסט-גייט'". כחצי שעה לאחר מכן פורסמה הודעה שאומרת כי מפעילי החשבון קיבלו לידיהם רשימה של שמונה שמות ושהם "יצייצו" אותם אחד-אחד. 

מה"ציוצים" עולה כי בין פעילי שבאב שלוקחים חלק בהתקפה יש גם נשים. עוד עולה כי בין הפעילים שלוקחים חלק בהתקפה על מרכז הקניות "ווסט-גייט" ישנם "זרים" רבים: שלושה מהם מגיעים מארצות הברית, אחד מקנדה (אונטריו), אחד מאנגליה (לונדון) ואחד מפינלנד (הלסינקי), לצד שני פעילים מסומליה ופעיל אחד מקניה.

השמות שפורסמו בחשבון הטוויטר של אל-שבאב (הפרסום לא מאומת):

ahmed mohamed isse 22 y.o native, from saint paul minnesota,
abdifatah osman keenadiid. 24 y.o from minneapolis
gen mustafe noorudiin. 27 y.o from kansas city. MO
qasim said mussa 22 y.o garissa KE.
ahmed nasir shirdoon 24 y.o from london UK
zaki jama caraale 20 y.o from hargeisa somalia
ismael guled 23 y.o from helsinki finland.
sayid nuh 25 y.o from kismayu somalia
abdirizak mouled 24 y.o from ontario canada

פלוריאן פלייד מהבלוג Jih@d פרסם רשימה של 17 שמות, שלכאורה מרכיבים את תא הטרור של אל-שבאב שתקף בקניה. הרשימה פורסמה בסדרת ציוצים בחשבונות בערבית (והחשבון החדש) באנגלית:
 1. Sayid N. from Kismayu, Somalia.
 2. Zaki Jama C., from Hargeisa, Somalia
 3. Saad D., from Damascus, Syria
 4. Mohamed B., from Aleppo, Syria
 5. Qasim Said M., Garissa, Kenya
 6. Ismail G., from Helsinki, Finland
 7. Ahmed Nasir S., from London, UK
 8. Mustafa N., from Kansas City, US
 9. Abdishakur Sheikh H., from Maine, US
 10. Abdifatah Osman K., from Minneapolis, US
 11. Ahmad Mohamed I., from Saint Paul, US
 12. Abdikarem Ali M., from Illinois, US
 13. Shafie D., from Tucson, US
 14. Abdirazak M., from Ontario (Canada)
 15. Eliko M., from Dagestan, Russia
 16. Mohammed A., from Svalov, Sweden
 17. Moulid A., from Sweden

עדכונים (יום שני)
בחשבון בשפה הערבית נחשף עוד שם של פעילה שלכאורה לוקחת חלק בהתקפה: ליבאן אדם, בת 23 מאנגליה. לפי הפרסום בחשבון הטוויטר המיוחס לאל-שבאב, היא "סוגרת את רשימת השמות". ה"דיילי טלגרף" מדווח כי ליבאן היא אשתו של המחבל המתאבד מפיגועי 7 ביולי 2005 בתחבורה הציבורית בלונדון.

בשעות הלילה פורסם כי פעיל בשם מוחמד חסין אחמד, בן 38 מהולנד, נעצר בידי כוחות הביטחון הקניתים. ב"ציוץ" משעות הלילה פורסמה הודעה המיועדת למשפחה של "ע'וליד עלי מחמד", פעיל אל-שבאב מסן-דייגו, ארצות הברית. למשפחה נאמר כי הוא אינו חלק מתא הטרור שתקף ב"ווסט-גייט", אלא הוא חלק מ"צוות חמישי" שמיועד לתקיפה אחרת. עוד פורסם כי פעיל בשם "אסמאעיל עלי", בן 24 משבדיה, נפצע.

באחד החשבונות בשפה האנגלית, שלכאורה קשור לאל-שבאב ונפתח היום (שני), נכתב בשעות הצהריים כי בשום שלב או זמן לא פורסמו שמות הפעילים שלוקחים חלק בהתקפה על מרכז הקניות "ווסט-גייט".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה