יום שבת, 21 בספטמבר 2013

אל-אנדלס להפקות מדיה מציגה וידאו חדש של אל-קאעדה במגרב האסלאמי: "מרוקו, ממלכת השחיתות והרודנות"


אל-אנדלס להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון אל-קאעדה במגרב האסלאמי, פרסמה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי סרטון וידאו חדש באורך כארבעים דקות העוסק במרוקו, המכונה "ממלכת השחיתות והרודנות". הסרטון הופץ ברשת בתאריך 12 בספטמבר.

הסרטון תוקף את שושלת המלוכה במרוקו בשל היחסים עם המערב, תוך האשמת מוחמד השישי (מלך מרוקו הנוכחי) בשיתוף פעולה עם ארצות הברית (ו"הברית הציונית-צלבנית") במסגרת "המלחמה נגד הטרור". השלטון במרוקו מואשם בשחיתות, אי-יישום השריעה, בפנייה לדמוקרטיה ורדיפת מתנגדיו ומבקריו.

קישור לסרטון שהועלה לאתר יוטיוב וסקירה שלו, פורסמו באתר חדשות מרוקני על ידי העיתונאי עלי ענוזלא, שנעצר בתגובה על ידי המשטרה. העיתונאי מואשם בסיוע לטרור והפצת תעמולה טרוריסטית.

המאבק למען שחרורו של ענוזלא קיבל תהודה רבה ברשתות החברתיות טוויטר ופייסבוק ותומכי אל-קאעדה מנצלים את הפלטפורמה הזו על מנת להפיץ תעמולה. בטוויטר למשל, תחת ה"האשטג" FreeAnouzla#, מפורסמים אלפי "ציוצים" שקוראים לשחרורו ל ענוזלא.

רשת פוקס ניוז פרסמה את הודעתו של התובע הכללי במרוקו, אשר הצדיק את המעצר בכך שהסרטון של הכיל הסתה, תעמולה וקריאה לאלימות ולביצוע מעשי טרור במרוקו.

גם "אנונימוס מרוקו" הצטרפו לביקורת על המשטר ופרסמו דרישות לשחרר את העיתונאי העצור. גורמים שונים כמו "אמנסטי" הביעו חשש כי מעצרו של ענוזלא הוא כיסוי לרדיפת מבקרי השלטון במרוקו.

הפגנה למען שחרורו של ענוזלא במרוקו
לאחרונה נפתח אתר אינטרנט "ייעודי" של פעילי ותומכי ג'האד במרוקו, הקשור לאל-קאעדה במגרב האסלאמי. האתר נקרא בצרפתית "השיקוץ של מרוקו" ועד כה התפרסם בו רק הסרטון האחרון של אל-אנדלס מדיה.
http://taghoutedumaroc.weebly.com 
הסרטון באדיבות Jihadology:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה