יום חמישי, 12 בספטמבר 2013

ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלוואנט" מספק תיקי בית ספר לילדים


ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלוואנט" המזוהה עם אל-קאעדה מכשיר מבחינה חינוכית ותעמולתית את דור העתיד בסוריה ומבסס בכך את שלטונו באזור חלב. בתמונות שהופצו היום (חמישי) ברשת האינטרנט נראים תלמידים בבית הספר יסודי שמנוהל על ידי אנשי "המדינה האסלאמית" וכן תמונות של בית הספר עצמו (המחורר מסימני ירי).

חצר בית הספר
קבוצות סלפיות אחרות גם הן מספקות לתושבי סוריה ביטחון, אוכל, סיוע וחינוך מתוך שאיפה "להכשיר לבבות" ולזכות בתמיכת דעת הקהל הביתית. כך למשל ארגון "החזית האסלאמית הסורית" המאגד קבוצות סלפיות ואסלאמיסטיות ממקומות שונים בסוריה פועל בדרכי חינוך ודעוה בשביל לבסס את תפיסת עולמם בקרב האוכלוסיה.

מבט אל מסדרון בית הספר
בעבר הופצו תמונות וסרטונים המתעדים בית ספר נוסף באזור חלב שמנוהל על ידי "המדינה האסלאמית" ו"צבא המהגרים והתומכים" (קבוצה שהסתנפה לארגון "המדינה האסלאמית" ושהעומד בראשה, אבו עומר הצ'צ'ני, הוא המפקד הצבאי של הארגון באזור חלב). בתמונות ובסרטונים שהופצו נחשפה פעילות הדעוה והתבססות שלטון הג'האדיסטים בצפון סוריה.

כיתת לימוד
ארגון "חזית העזרה" (ג'בהת אל-נצרה), שגם הוא מזוהה עם אל-קאעדה בסוריה, מפיץ בחודשים האחרונים שורה של סרטוני תעמולה (בהפקת "סוכנות הידיעות אל-הִמַם") בהם נראים פעילי הקבוצה מחלקים אוכל ומסייעים לתושבי סוריה במקומות שונים ברחבי המדינה.

עם "דגל אל-קאעדה" והאצבע המורה מצביעה מעלה (בבחינת - "יש אלוהים אחד - אללה")

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה