יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

סוכנות אל-כתאיב מדיה מציגה וידאו חדש של אל-שבאב אל-מג'אהדין: "הדרך לגן-עדן" (ממיניאפוליס לסומליה)


תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין פרסמה ביום רביעי (7.8.13) סרטון וידאו באנגלית, באורך כחצי שעה, בו מסופר סיפורם של צעירים אמריקנים שעזבו את ביתם והצטרפו לכוחות המיליציה הסומלית המזוהה עם אל-קאעדה. כפי הידוע, כעשרים צעירים אמריקאים הצטרפו לשורות אל-שבאב.

הסרטון מביא כדוגמא את אנור אל-עולאקי, אמריקאי ממוצא תימני ואת חברו סמיר ח'אן, אמריקאי ממוצא פקיסטני. שניהם עזבו את ארצות הברית והצטרפו לאל-קאעדה בחצי האי-ערב. שניהם עמדו בחזית התעמולה המקוונת של אל-קאעדה והם שעמדו מאחורי הרעיון וההפצה של המהדורות הראשונות של מגזין "לעורר השראה", שמטרתו לגייס ולהניע מוסלמים במערב לבצע פיגועים.אל-עולאקי וח'אן חוסלו בידי האמריקאים בתימן בספטמבר 2011.

הסרטון החדש של אל-שבאב הוא החלק הראשון בסדרה של סרטונים המתעדים את אותם מתנדבים זרים שהגיעו לסומליה. הסרטון מוקדש למי שמכונים "השהידים  ממיניסוטה" ומתמקד בסיפורם של שלושה אמריקאים (שניים מהם ממוצא סומלי) שהצטרפו למיליציה ונהרגו במהלך הקרבות להרחבת הטריטוריה שבשליטתה.

הראשון מבין אותם "שהידים" הוא דאהיר גור המכונה "מצעב" שעזב את מיניסוטה באוקטובר 2007 ונהרג ביוני 2009. השני הוא עבד אל-רחמן המכונה "מוחמד אל-אמריקי" שעזב את מיניסוטה בנובמבר 2008 ונהרג בספטמבר 2009. השלישי הוא מוחמד חסן המכונה "סיף אללה" שגם הוא עזב את מיניסוטה בנובמבר 2008 ונהרג בספטמבר 2009.

אחד הצעירים האמריקאים המוכרים יותר שהצטרפו לאל-שבאב הוא עומר חמאמי ("אבו מנצור אל-אמריקי") מהעיירה דפני שבאלבמה. חמאמי הפך לפעיל מוכר באל-שבאב עד שהסתכסך עם פעילים אחרים במיליציה ונמלט. חמאמי עמד במשך תקופה ארוכה מאחורי מסע התעמולה של אל-שבאב שנועד לגייס צעירים להצטרף לג'האד בסומליה. הוידאו הראשון שלו הופץ ברשת האינטרנט בחודש מארס 2009.

חמאמי וכממה מחבריו שהצטרפו לאל-שבאב מוגדרים על ידי האמריקאים כ"מבוקשים" בגין פעילות טרוריסטית. ידוע שחלק מאותם צעירים שהצטרפו לאל-שבאב ביצעו פיגועי התאבדות. על פי ידיעות שונות חמאמי וחבריו עסקו בפעילות טרוריסטית גם מחוץ לגבולות סומליה. (ראו "נרקו-ג'יהאדיזם: קרטלי הסמים של מקסיקו ותנועת ההתנגדות האסלאמית").

חמאמי וצעירים אמריקנים נוספים שהצטרפו לאל-שבאב

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה