יום שבת, 3 באוגוסט 2013

א-סחאב להפקות מדיה מציגה אודיו חדש של אימן אל-ט'ואהרי: "אליל התמרים הדמוקרטיים"


א-סחאב, זרוע המדיה הרשמית של אל-קאעדה המרכזי, פרסמה ביום שישי (2.8.13) קטע אודיו חדש, באורך כחמש-עשרה דקות, בו מדבר אימן אל-ט'ואהרי, מנהיג אל-קאעדה. בקטע שהופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי יוצא אל-ט'ואהרי נגד הממשל האמריקאי, המואשם כי הוא שאחראי להדחתו של מוחמד מורסי מתפקיד נשיא מצרים בידי הצבא.

לפי אל-ט'ואהרי, "הצלבנים והחילונים", לצד הצבא המצרי שעבר "אמריקניזציה" ובסיוע כלכלי של מדינות המפרץ וארצות הברית שילבו כוחות יחדיו על מנת להפיל את שלטון האחים המוסלמים בראשות מורסי. אלו שמאחורי ההפיכה נגד שלטון מורסי, טוען אל-ט'ואהרי, רוצים במצרים "נשיא חילוני, פרו-אמריקני", שיעזור לציונים ולאמריקנים לחלק את מצרים כפי שסודאן חולקה בעבר.

אל-ט'ואהרי מאשים את הקהילה הנוצרית-קופטית של מצרים כי היא שיתפה פעולה נגד משטר האחים מתוך כוונה להקים "מדינה קופטית" ויוצא נגד מוחמד אל-ברדעי, בטענה כי הוא "מחריבה של עיראק" ומקדם דמוקרטיזציה במצרים במקום חוקי השריעה.

גם תנועת האחים המוסלמים מותקפת על ידי מנהיג אל-קאעדה, שאומר כי התנועה היתה צריכה להשתמש באמצעים העומדים לרשותה על מנת להחיל את חוקי השריעה בכל רחבי מצרים ובמקום זאת היא (תנועת האחים  המוסלמים) נקטה בגישה רכה.

הסרטון מתוך Jihadology:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה