יום שישי, 23 באוגוסט 2013

דיווח: גדוד "החותמים בדם" ו"תנועת התוחיד והג'האד במערב אפריקה" התאחדו תחת השם "אל-מֻרַאבִּטוּן"

לפי דיווחים שפורסמו ברשת האינטרנט, ג'מאעת אל-תוחיד ואל-ג'האד ("ייחוד האל והג'האד") במערב אפריקה ו"גדוד החותמים בדם", שתי קבוצות ג'האדיסטיות הפועלות באזור הודיעו על התאחדותן במסגרת ארגון ג'האד חדש, בשם "אל-מֻרַאבִּטוּן", תוך הבהרה כי אינן חלק מארגון אל-קאעדה במגרב האסלאמי.

הארגון החדש מאיים על צרפת ובעלות בריתה בצפון אפריקה שפלשו למאלי ונלחמות נגד הנוכחות הג'האדיסטית באזור וקורא לפגיעה ביעדים "צלבניים בכל מקום". לפי הפרסום, הארגון פונה לכל הכוחות האסלאמיים הפועלים באזור לשתף פעולה נגד הכוחות החילוניים ולפעול לשחרור האדמות הגזולות ובראשן ירושלים.
פעילי אל-תוחיד ואל-ג'האד במערב אפריקה. צילום: סהרה מדיה
המֻרַאבִּטוּן (מלשון רִבַּאט - מצודת ספר למלחמה בכופרים) היו שושלת מצפון אפריקה שכבשו את ספרד (אל-אנדלס) ושלטו בה במאות 12-11. ראוי לציין כי "אל-מראבטון" הוא גם שמה של זרוע המדיה של קבוצת אל-תוחיד ואל-ג'האד במערב אפריקה.

בראש אל-תוחיד ואל-ג'האד במערב אפריקה עומד אדם מאזואד (מאלי) בשם אחמד ולד עאמר. בראש "החותמים בדם" עומד ח'אלד אבו אל-עבאס, המוכר בכינוי "מח'תאר בלמח'תאר". שתי הקבוצות עומדות מאחורי מספר רב של התקפות ופיגועים נגד יעדים ומטרות מערביים בצפון אפריקה.

מח'תאר בלמח'תאר, מנהיג "גדוד החותמים בדם"
בהודעה על האיחוד בין שתי הקבוצות נכתב כי הארגון החדש יפעל על פי האידיאולוגיה של אל-קאעדה ותנועת טאליבן באפגניסטן (האמירות האסלאמית של אפגניסטן) וכי העומדים בראשו נשבעו אמונים למנהיג אל-קאעדה הנוכחי, אימן אל-זואהרי ולמנהיג תנועת טאליבן-אפגניסטן, המולא מוחמד עומר. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה