יום שבת, 24 באוגוסט 2013

אל-פארוק מדיה מציגה וידאו-אודיו חדש של אבו חפץ אל-בלוצ'י מתנועת אנצאר-איראן: "התמיכה לא-שאם"

אל-פארוק מדיה, זרוע התקשורת של תנועת אנצאר-איראן, פרסמה אתמול (23.8.13) ברשת האינטרנט סרטון וידאו-אודיו חדש של אבו חפץ אל-בלוצ'י, דובר התנועה הג'האדיסטית והבדלנית שפועלת בקרב המיעוט הבלוצ'י באיראן. הסרטון באורך כעשרים דקות ואל-בלוצ'י מדבר בו על הפיגוע שביצע פעיל אנצאר-איראן בשם עלי שבחש בתאריך 9 ביולי השנה בעיר ג'אבהאר. 

מדובר בסרטון השני שעוסק בפיגוע שביצע שבחש. בסרטון הראשון דיבר נאצר אל-בלוצ'י, שהסביר כי הפיגוע בוצע במטרה לפגוע כלכלית באיראן. בדומה, גם אבו חפץ מסביר את בחירת העיר ג'אבהאר כיעד לפיגוע שביצע שבחש.

לטענתו של אבו חפץ, לעיר זו חשיבות אסטרטגית-כלכלית עבור המשטר באיראן ופגיעה בבסיסי הצבא והשלטון הנמצאים בה יכולה לפגוע במשטר עצמו, הנאנק תחת הסנקציות המוטלות עליו כתוצאה מחתירתו להשיג נשק גרעיני. אבו חפץ מסביר כי המשטר האיראני אינו מתייחס לפגיעה בחייליו ולא אכפת לו מאיבוד חיי אדם אך לעומת זאת, המשטר מייחס חשיבות מרובה לכלכלה ולניסיונות לפגיעה בה. 


בסרטון אבו חפץ הודף את טענות המשטר האיראני בנוגע לפיגוע וטוען כי מדובר בתעמולה שנועדה לפגוע בפעילות של אנצאר-איראן. הוא יוצא נגד העולמא הבלוצ'ים וראשי השיח'ים הסונים באיראן, שתקפו את התנועה לאחר הפיגוע בג'אבהאר ומאשים אותם בחבירה לשיעים הכופרים. אל-בלוצ'י שואל כיצד יכול סוני להיות חבר של שיעי וכיצד מנהיגי הסונים, העולמא והשיח'ים, יכולים לתמוך במשטר כופר (השיעה התרי-עשר) שנלחם בסונים בסוריה ובעיראק.

אבו חפץ אל-בלוצ'י מביע את תמיכתו בארגון "המדינה האסלאמית של עיראק והלוואנט [א-שאם]" המזוהה עם אל-קאעדה ופועל בעיראק ובסוריה ומשבח את פעילי "המדינה האסלאמית" בעיראק שהצליחו לשחרר אסירים מבתי הכלא "א-תאג'י" ו"אבו גרייב". הוא תוקף את המשטר האיראני שמספק נשק לצבא אסד בסוריה ואומר כי אנצאר-איראן יכולה "לזעזע" את השלטון בטהראן, שהוא בגדר "אויב לוחם" שהורג סונים, על כן החובה להילחם בו.

בסרטון אבו חפץ אף מלגלג על ישראל וארצות הברית שלא מעזות לתקוף את איראן. הוא אומר: "לאלו שעדיין חולמים על אמריקה וישראל תוקפות את איראן אנו אומרים להם - התעוררו! [זה היה ברור ש] הם לא יתקפו אותם כאשר הבית הלבן אמר: "איננו מתכוונים לנסות לשנות את הממשלה האיראנית". אז לא תהיה מלחמה ביניהם"...

לפי אבו חפץ אל-בלוצ'י, מאחר ואמריקה וישראל לא יתקפו באיראן, מוטל על המג'אהדין של אנצאר-איראן למלא את חובתם כמוסלמים ולהילחם במשטר השיעי הכופר. הוא טוען כי פעילי אנצאר-איראן והסונים יכולים להטיל מצור על טהראן אם רק יתאחדו ומבקש מאללה שיקל את משימתם להשמיד את המשטר האיראני.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה