יום שבת, 31 באוגוסט 2013

עמוד הפייסבוק "זרים במהפכה הסורית" לזכר ג'האדיסטים זרים שנהרגו בסוריה נפתח מחדש


"הזרים במהפכה הסורית" הוא עמוד פייסבוק שנפתח על מנת לציין את זכרם של אותם מתנדבים "זרים" (ע'רבאא'), שהגיעו לסוריה על מנת להצטרף לג'האד נגד משטר אסד ונהרגו במהלך המלחמה. רוב ההרוגים השתייכו לארגוני הג'האד הלוחמים בסוריה, בראשם "ג'בהת אל-נצרה" ("חזית העזרה") ו"אל-דולה אל-אסלאמיה באל-עראק ואל-שאם" ("המדינה האסלאמית של עיראק והלבנט" - דאע"ש).

סקירה של עמוד הפייסבוק (שאינו קיים יותר), מחודש אפריל 2013, ניתן למצוא כאן.

עמוד הפייסבוק החדש נפתח בתאריך 24 ביולי והוא מציין מספר ג'האדיסטים מארצות אירופה כמו הולנד, בלגיה, מקדוניה ואלבניה. רובם המוחלט של ההרוגים המצוינים בעמוד הגיעו מסעודיה, ירדן, מצרים ותוניס. אחרים הגיעו ממדינות המפרץ (כווית, איחוד האמירויות, קטאר) וצפון אפריקה (לוב, אלג'יריה וכו'). נכון לרגע כתיבת השורות עמוד זה עודנו זמין ומתפקד ויש לו מעל 800 "לייקים". 

עמוד הפייסבוק החדש של "הזרים במהפכה הסורית"
עשרות תמונות של "שהידים" לצד לוחמים חיים הועלו לעמוד הפייסבוק, שכעת, מלבד ערוץ יוטיוב, יש ברשותו גם חשבונות פליקר וטוויטר, אליהם הועלו תמונות וסרטונים של אותם "זרים".

לחשבון הטוויטר יש מעל 300 "עוקבים" ופורסמו בו מעל ל-500 "ציוצים". לערוץ היוטיוב הועלו מעל ל-130 סרטוני וידאו, חלקם סרטוני תעמולה שהופקו והופצו על ידי ארגוני ג'האד שונים ורובם כאלו המתעדים את הג'האדיסטים לפני מותם. לערוץ 913 "עוקבים" והוא נפתח בתאריך 24 במארס, 2013. 

חשבון הטוויטר של "הזרים במהפכה הסורית"
חשבון הפליקר של "הזרים במהפכה הסורית"
בין הג'האדיסטים המוזכרים בולטים אלו שהגיעו ממדינות זרות, כמו "עבד אל-רחמן הדגסטאני", "אבו ח'אלד" האלבני, עמר נעמת "הגרמני" (ממקדוניה), "אבו אדם הנאצי" מהולנד, "אסד אל-רחמן" מבלגיה ופהד נזאר אל-הבאש, פעיל ג'האד מרצועת עזה שסרטון לזכרו פורסם לפני מספר ימים בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעדה והג'האד העולמי.

עמוד הפייסבוק של "הזרים במהפכה הסורית" עם קישורים ליוטיוב, פליקר וטוויטר
חשבון היוטיוב של "הזרים במהפכה הסורית"  
להלן תמונות שהועלו לעמוד הפייסבוק החדש:
מתןך עמוד הפייסבוק: תמונה של "עבד אל-רחמן הדגסטאני" בסוריה
מתוך עמוד הפייסבוק: ג'האדיסט מאינדונזיה בסוריה
"אבו ח'אלד האלבני", אלבניה, נהרג בחלב, 2.8.13
עמר נעמת ("אבו זיאד הגרמני"), מקדוניה, נהרג בלטקיה, 10.8.13
"אבו אדם הנאצי", הולנד, נהרג בלטקיה, 11.8.13
יוניס ("אסד אל-רחמן הבלגי"), בלגיה, נהרג בלטקיה, 6.8.13
פהד נזאר אל-הבאש ("אבו מצעב"), עזה, נהרג בחומס בתאריך 19.7.13

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה