יום חמישי, 11 ביולי 2013

סוכנות השריעה בא-שאם מציגה: "שריעה לֵאַ-שאם" (Sharia4Sham)


קבוצה סלפית-ג'האדית חדשה בשם "שריעה לא-שאם" (שריעה לסוריה) נוסדה בסוריה. ביום רביעי 10 ביולי הופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי סרטון הוידאו הראשון של הקבוצה בו נראה אדם חמוש המכונה "אבו סייפוללה המצרי" מדבר על חובת ההגירה (הג'רה) והג'האד בסוריה.


הסרטון באורך כ-14 דקות הופק על ידי "סוכנות השריעה בא-שאם" והועלה לערוץ ה"יו-טיוב" של הקבוצה שנפתח ביום שלישי 9 ביולי וגם לעמוד הפייסבוק שנפתח ביום רביעי. לעמוד הפייסבוק יש מאז שנפתח ועד רגע זה מעל 160 "לייקים".

באחד הפרסומים הראשונים בעמוד הפייסבוק נכתב כי שריעה לא-שאם הוא "ארגון אסלאמי שהוקם על ידי אנשים שחיים ומתנסים בחוויה ההיסטורית שבלוואנט (א-שאם) ומתוך מטרה להפיץ את הקריאה לאסלאם (דעוה) למין האנושי".


בהודעה נכתב עוד כי "לאור המלחמה הלא-מוצדקת נגד האומה המוסלמית בלוואנט, הארגון מתעתד לחשוף את השחיתות, הסטנדרטים הכפולים ואת ההטעיות של [אמצעי התקשורת של] הכופרים ולהציג את המציאות [בסוריה] דרך מבטם של המג'אהדין". בנוסף בהודעה נכתב כי הג'האד הוא חובה קיבוצית ופרטית של כל מוסלמי לפי יכולתו והאמצעים העומדים לרשותו.

שם הקבוצה מזכיר את שמן של "קבוצות השריעה" באירופה ("שריעה לבריטניה", "שריעה לבלגיה" וכו'). בנוסף, אי אפשר להתעלם מכך שכל ההודעות והפרסומים בשפה האנגלית ולא הערבית וגם הסרטון של "אבו סייפוללה" מלווה בכתוביות באנגלית. האמור יכול אולי להצביע על מעורבות של "מערביים" בקידום התעמולה של הארגון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה