יום חמישי, 11 ביולי 2013

סוכנות אל-פורקאן להפקות מדיה מציגה וידאו חדש של ארגון המדינה האסלאמית של עיראק וא-שאם: "המאמינים והמהגרים והקמים להיאבק"


אל-פורקאן, זרוע המדיה של ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק וא-שאם", פרסמה היום (11.7) סרטון וידאו חדש בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי. שם הסרטון לקוח מתוך הקוראן (72:8).הסרטון באורך כ- 12 דקות מביא את סיפורו של ג'האדיסט צרפתי המכונה בשם "אבו עבד אל-רחמן".


"עבד אל-רחמן" אומר כי הוא הצטרף לג'האד בסוריה לאחר שהתאסלם בצרפת. הוא בן 30 מהעיר טולוז (בדומה למוחמד מראח) שגדל למשפחה קתולית. עבד אל-רחמן קורא לצרפתים ולאירופאים "להגר" לסוריה למטרת ג'האד ואף קורא לנשיא צרפת פרנסואה הולנד להתאסלם בשביל להינצל מאש הגיהנום. עבד אל-רחמן הגיע לסוריה יחד עם אחיו הצעיר ז'אן דניאל, שגם הוא מופיע בסרטון לצידו של אחיו.

בתחילת הסרטון נראים כמה מפעילי הארגון ביניהם אירופאים ואסיאתים ש"היגרו" לסוריה על מנת להצטרף לג'האד. אחד האנשים שנראים בתחילת הסרטון הוא "אבו סייפוללה אל-מצרי", שבימים האחרונים נראה מדבר בסרטון וידאו אחר, של קבוצה חדשה כביכול שהחלה לפעול בסוריה בשם "שריעה לא-שאם" (שריעה לסוריה).

בסוריה פועלים גורמים ג'האדיסטיים נוספים המורכבים מאותם "זרים" רבים שהצטרפו לג'האד, כמו "צבא המהגרים והתומכים", אשר בראשו עומד אבו עומר הצ'צ'ני ובין פעיליו ניתן למצוא מוסלמים מאזורים שונים ברחבי העולם כולל הקווקאז, תורכיה, ארצות הברית, סין, הבלקן ועוד.


אבו סייפוללה אל-מצרי מתוך הסרטון של "המדינה האסלאמית"
אבו עבד אל-רחמן (מימין) וז'אן דניאל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה