יום שבת, 27 ביולי 2013

אל-שבאב אל-מג'אהדין נטלו אחריות על ההתקפה נגד השגרירות התורכית בסומליה

תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין פרסמה בחשבון הטוויטר שלה מספר הודעות העוסקות בהתקפה שביצעו פעילי אל-שבאב נגד דיפלומטים תורכיים במוגדישו, בירת סומליה. לפי אחת ההודעות, זו הייתה מתקפה ישירה ולא פיגוע התאבדות (אסתשהאד) כפיי שדווח בכלי התקשורת השונים. לפי ההודעות, כל פעילי אל-שבאב שהשתתפו בהתקפה חזרו ללא פגע.

בהודעות שפורסמו בסביבות השעה שש בערב נכתב כי כוחות מג'אהדין במוגדישו הוציאו אל הפועל התקפה נגד דיפלומטים תורכיים. הסיבה להתקפה היא שתורכיה היא "חלק מקבוצת אומות שומכות במשטר [הסומלי] הכופר ומתכוונות לדכא את יישום השריעה האסלאמית".

לפי אל-שבאב, תורכיה "היא הכל מלבד [מדינה] אסלאמית".תורכיה מואשמת כי היה לה תפקיד משמעותי בפלישה האמריקאית לאפגניסטאן ושהיא מדינה החברה בברית נאט"ו ובעלת ברית קרובה של ארצות הברית.

אמצעי תקשורת בארץ ובעולם דיווחו כי מכונית תופת התפוצצה על שער השגרירות התורכית וכי שלושה בני אדם נהרגו. בהודעות שפורסמו אל-שבאב הוסיפו כי מעבר לשלושת ההרוגים כתוצאה מההתקפה, שלושה נוספים מתו מפצעיהם בבית החולים. בנוסף, כחמישה-עשר דיפלומטים תורכיים נפצעו.

באחד הציוצים נכתב כי "אולי [התורכים] חשבו כי המג'אהדין היו שם [בשגרירות] על מנת לחלק רחת לוֹקוּם! התברר כי הם היו שם בשביל לחלק אר.פי.ג'י.".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה