יום שני, 15 ביולי 2013

הודעה חדשה מאת אל-ריאח מדיה: "מאסדת אל-מג'אהדין מגשימה את הבטחותיה והתקיפה את אמריקה פעם נוספת לאחר פקיעת המועד עם [הצתת] אש שהביאה לתוצאות היסטוריות"

בתחילת יולי פרצה שריפת ענק באריזונה אשר בניסיון להשתלט עליה ולכבות אותה נהרגו תשעה-עשר כבאים. באותו היום של השריפה (1.7.13) פורסמה הודעה בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעדה והג'האד העולמי מטעם "המפקדה הכללית של מאסדת אל-מג'אהדין" (גוב האריות של המג'אהדין"), בה הקבוצה נוטלת אחריות על השריפה באריזונה.

קבוצה זו נטלה אחריות גם על הצתת הענק בנבדה בינואר 2012. בישראל קבוצה בשם מאסדת אל-מג'אהדין פי פלסטין נטלה אחריות על מספר הצתות ושריפות שפרצו ברחבי הארץ בחודש מאי 2012.

בהודעה שפורסמה בחודש ינואר, תחת הכותרת "הכרזת מלחמה על אמריקה באמצעות הצתת האש ביערות נבדה", נכתב כי הקבוצה מרחיבה את תחום המלחמה נגד ישראל אל תוך שטח ארצות הברית, ממנה נדרש לנתק כל קשר עם ישראל בתוך שלושה חודשים מרגע פרסום ההודעה וקראה למוסלמים לעשות ככל יכולתם על מנת לפגוע בישראל ובבעלות בריתה.

ארגון אל-קאעדה מקדם בפרסומים שונים (כמו מגזין "לעורר השראה") את מה שמכונה "ג'האד יערות" נגד מטרות שונות בארצות הברית, ישראל ומדינות אחרות במערב.

בהודעה החדשה שפורסמה על ידי מאסדת אל-מג'אהדין, אותה צריך לקחת בערבון מוגבל, נכתב כי "הכרזנו בעבר מלחמה לא-קונבנציונלית נגד מדינת הכיבוש ישראל והסלמנו את המלחמה הזו במטרה להגיע לתומכת הגדולה שלה אמריקה [בשביל] לקבל את החלק שלה מהמלחמה שתהרוס הכל ואת כולם בעזרת אללה באמצעות הידיים שלנו".

לפי ההודעה, לאחר מספר התקפות על יעדים ישראלים אסטרטגיים הקבוצה הצליחה להוציא אל הפועל "עוד התקפה ביבשת אמריקה". בהודעה הקבוצה מזכירה את האולטימטום שניתן בינואר לארצות הברית (שלושה חודשים) בשביל לנתק את הקשר עם ישראל ונכתב כי מאחר מארות הברית לא הגיבה ל"דרישות הלגיטימיות" הועבר "מסר" נוסף, חריף יותר מקודמו (השריפה בנבדה).

בסוף ההודעה נכתב כי הקבוצה עומדת מאחורי שורה של התקפות נגד ישראל עליהן לא ניטלה האחריות "מסיבות מיוחדות" וכן כי היא נוטלת אחריות על השריפה באריזונה תוך איום כי זו רק מתקפה אחת מתוך מסדרה של התקפות שימשיכו לפגוע בארצות הברית, באם זו לא תענה לדרישות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה