יום רביעי, 10 ביולי 2013

בריגדת המג'אהדין בבורמה


בורמה נמצאת כבר זמן רב במרכז התעמולה המופצת בידי ארגון אל-קאעדה וקבוצות שונות המזוהות עמו. בשבועות האחרונים התפרסמו בכלי תקשורת בארץ ובעולם דיווחים על החרפת המאבק בין מוסלמים לבודהיסטים במדינה אסיאתית זו. לפני מספר ימים, ביום שבת 6 ביולי, דווח באחד הפורומים המזוהים עם אל-קאעדה והג'האד העולמי כי "בריגדת מג'אהדין" הוקמה בבורמה על מנת להילחם לצד המוסלמים המקומיים נגד הבודהיסטים.

בדיווח שפורסם, אשר חתום על ידי "אבו מצעב אל-פקיסטני", נכתב כי מג'אהדין מבורמה, בנלגדש, אינדונזיה ותנועת טאליבן-פקיסטן הגיעו למדינה הבודהיסטית וכבר השתתפו בהתקפה על כוחות צבא בורמה. לפי הפרסום, 17 חיילים בורמזים נהרגו במתקפה זו ושני רכבים נהרסו. כמו-כן נכתב כי ימים ספורים לפני המתקפה הרגו המג'אהדין שלושה אנשים ביניהם נזיר בודהיסטי.


היום (10.7.13) הופצו ברשת האינטרנט תמונות בלעדיות של לוחמי אותה "בריגדת מג'האדין" בבורמה. בתמונות נראים עשרות לוחמים במדים, על ראשיהם סרט ירוק ובו כתובה השהאדה ("אין אלוהים מלבד אללה..") על ציודם האישי במהלך שהייתם במחנה האימונים "תכפיר". החיילים מצולמים כאשר הם יורים אל עבר מטרות, מפרקים ומרכיבים את כלי נשקם, מאזינים למפקדיהם (רעולי הפנים) ומתפללים.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה