יום שני, 3 ביוני 2013

סקירה תמציתית של המהדורה האחד-עשר של מגזין "לעורר השראה" (Inspire)

אל-מלאחם להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון אל-קאעדה בחצי האי-ערב (AQAP) פרסמה בימים האחרונים את המהדורה האחד-עשר של המגזין באנגלית "לעורר השראה" (Inspire). המהדורה האחרונה (העשירית) פורסמה בחודש מארס 2013.

להבדיל משאר המהדורות שפורסמו בעבר, המהדורה החדשה לא הופצה תחילה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי אלא ברשתות החברתיות: בחשבונות פייסבוק וטוויטר שונים, של אנשים הקשורים בצורה כזו או אחרת לארגון אל-קאעדה, כמו העיתונאי התימני עבד אל-רִזאק אל-ג'מל,שבעבר ראיין את פעילי AQAP. אל-ג'מל אף מצוטט במגזין.

ראשון לדווח על המהדורה החדשה שפורסמה היה אהרון וייסבורד מ"אינטרנט-הגנה".

בתאריך 30 במאי MEMRI פרסמו סקירה קצרה של המגזין. רק לאחר מספר ימים, במהלכם היה המגזין נגיש ברשתות החברתיות, המהדורה החדשה הופצה גם בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה (ביום ראשון, 02.06.13)

המהדורה החדשה של Inspire מוגדרת כ"מהדורה מיוחדת" והיא כוללת פחות מ- 40 עמודי תוכן (מהדורות קודמות הכילו כ- 60 עמודים). המסר העיקרי העומד בבסיס המגזין מיועד לאומה האמריקאית, שסבלה לאחרונה ממתקפת הטרור בבוסטון, מעשה שני טרוריסטים ממוצא צ'צ'ני שלפי הפרסומים באמצעי התקשורת, הושפעו ממהדורות קודמות של Inspire, מהן שאבו השראה לפיגוע.

להמשך הקריאה לחצו כאן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה