יום ראשון, 30 ביוני 2013

"מתנדבים" מהבלקן נלחמים בסוריה במסגרת ארגוני ג'האד עולמי

ערוץ החדשות rferl פרסם מאמר בחודש יוני שעוסק במוסלמים תושבי הבלקן שהגיעו לסוריה על מנת להילחם לצד המורדים במשטר אסד, ביניהם מקרה בו צעיר בשם אלדר קונדקוביץ' (Kuldakovic) ממחוז סנג'ק שבדרום סרביה נהרג במהלך הקרבות בסוריה.

ל- rferl נודע כי ככל הנראה כמה מאות מוסלמים ממדינות שונות בבלקן (סרביה, מונטנגרו, בוסניה-הרצגובינה ואלבניה) נלחמים בשורות המורדים, רבים מתוכם אימצו את תפיסת העולם של הסלפיה. לפי rferl, "מנהיגים סלפים בבלקן הכחישו שמתנהל גיוס או שליחת מיליטנטים מהבלקן לסוריה. הם אומרים כי מי שעושה כך עושה זאת בצורה אינדיבידואלית". יחד עם זאת גורמים שונים במחוז סנג'ק מודים כי מתנהל גיוס ושליחת מתנדבים על ידי ארגונים ואנשים פרטיים.

אביו של אותו צעיר בשם קונדקוביץ' התראיין ל- rferl ואמר כי ידוע לו שבנו, יחד עם עוד כשלושים צעירים מהמחוז, הצטרפו לכוחות המורדים. עוד נכתב כי מיליטנטים מקוסובו ומקדוניה נסעו לסוריה על מנת לעזור ל"אחיהם הסונים" במלחמה נגד כוחות בשאר אל-אסד. רבים מהם הצטרפו לארגון ג'בהת אל-נצרה ("חזית העזרה").

סרטון הוידאו מתוך עמוד הפיסבוק שהוקדש לקונדקוביץ'
חבריו של קונדקוביץ' הקדישו לו עמוד פייסבוק שנפתח בתאריך 17 במאי 2013, לו קרוב ל-3000 "לייקים" ואליו הועלה חומר רב המתעד פעילי ג'האד מהבלקן בסוריה. אל העמוד הועלה בתאריך 20 ביוני סרטון וידאו המראה כעשרה ג'האדיסטים שהגיעו לסוריה ככל הנראה מהבלקן.
סרטון הוידאו שהועלה לעמוד הפייסבוק:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה