יום חמישי, 23 במאי 2013

קרן לבאיק מדיה מציגה מאמר חדש של אבו יאסר אל-מקדשי: "נשיג לכם עוד [גלעד] שליט"

לפני מספר ימים פורסמו ידיעות באמצעי התקשורת ברחבי העולם אודות כליאתן של שתי נשים אמריקאיות ממוצא סומלי, שהואשמו כי סייעו לארגון הטרור הסומלי אל-שבאב אל-מג'אהדין, המסונף לארגון אל-קאעדה. שתי הנשים - חוא מוחמד חסן (בת 66) ואמינה פרח עלי (בת 20) נידונו לשנים ארוכות מאחורי הסורגים בגין פעילותן. אמינה קיבלה עשרים שנות מאסר ואילו חוא קיבלה עשר שנים.

ביום ראשון (19.05.2013) פורסם בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי מאמר מאת השיח' אבו יאסר אל-מקדשי, מפעילי אל-שבאב. המאמר הופץ על ידי "קרן לבאיק מדיה", זרוע התקשורת של הפורום הסומלי שבכת אל-קמה אל-אסלאמיה.

המאמר פורסם בשפה האנגלית תחת הכותרת "אנו נשיג לכם [גלעד] שליט" ובמהלכו פונה הכותב לאמריקאים בטענה כי שתי הנשים לא עשו מאומה ולא היו קשורות בשום צורה ואופן לפעילי אל-שבאב או לארגון ג'האדי כזה או אחר.

לפי אל-מקדשי, יש ללמוד מארגון הטרור חמאס, שעמד מאחורי חטיפתו של גלעד שליט לצורך מיקוח והחלפת אסירים. הוא כותב כי "החופש של אלפי פלסטינים חפים מפשע הובטח לאחר שחרורו של גלעד שליט באוקטובר 2011" וכי "מה אם נמצא את 'גלעד שליט' האמריקאי שיוחלף באסירים מוסלמים המוחזקים בשבי אמריקה?".

במאמר נכתב כי על פעילי ותומכי הג'האד לעשות ככל יכולתם על מנת להביא לשחרורם של האסירים המוסלמים. אל-מקדסי כותב כי "אנו, כחיילי הג'האד ומגיני האסלאם, חשים את החובה המוסרית [...] לשחרר אותם מוקדם ככל האפשר".

פעילי ותומכי הג'האד צריכים לפי אל-מקדשי "להשיג בני ערובה דוגמת שליט, שיהוו קלפי מיקוח לשחרור אסירים. מאחר ו'תופעת שליט' (אסירים המשוחררים עבור חטופים) עבדה היטב עם הציונים של ישראל, היא תעבוד עם התושבים חסרי הרחמים של שדרות פנסילבניה בוושינגטון הבירה".

לקראת סוף מאמרו אל-מקדשי כותב כי "זו היא בקשתי לכל מג'אהד בסומליה לעשות ככל יכולתו על מנת לתפוס אחד או שני 'גלעד שליט' אמריקאים שיוחלפו עם עשרות הסומלים הכלואים בבתי כלא אמריקאים". הוא מייעץ לאחיו המוסלמים ואחיותיו המוסלמיות באמריקה עצמה לעזור ולפעול למען למטרה זו - תפיסת "גלעד שליט אמריקאי".

לקריאת המאמר המלא מתוך האתר Jihadology, לחצו כאן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה