יום שבת, 25 במאי 2013

מנהיג "החותמים בדם" מח'תאר בלמח'תאר נוטל אחריות לפיגועי ההתאבדות בניז'ר

ביום חמישי, 23 במאי, התפוצצו שני מחבלים מתאבדים במרכז ניז'ר. מחבל אחד התפוצץ בתוך בסיס צבאי ומחבל שני התפוצץ במכרה אורניום המופעל על ידי חברה צרפתית. מעל 20 בני אדם נהרגו בשני הפיגועים, ביניהם חיילים ואזרחים.

כמה שעות לאחר שני הפיגועים בניז'ר התפרסמה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי הודעה חדשה, בה נטילת אחריות לפיגועים, החתומה בידי מח'תאר בלמח'תאר (ח'אלד אבו אל-עבאס), מנהיג קבוצת "רעולי הפנים" של "גדוד החותמים בדם".

ההודעה פורסמה תחת הכותרת "פשיטת השיח' המפקד עבד אל-חמיד אבו זיד" ונכתב בה כי ה"פשיטה" באה בתגובה לתמיכה של צבא ניז'ר במלחמה של צרפת נגד מעוזי האסלאמיסטים במאלי השכנה ובתגובה להכרזתו של נשיא ניז'ר כי הכוחות האסלאמיסטים הובסו.

לפי ההודעה, זו התגובה הראשונית בלבד להכרזתו של נשיא ניז'ר ו"אדוניו בפריז" וכי בעתיד ייצאו לפועל עוד פיגועים דומים. בהודעה גם אזהרה לנשיא ניז'ר, כי אם לא ישיג את כוחותיו ממאלי הקרב יעבור אל תוך ניז'ר. הפיגועים יצאו אל הפועל תוך שיתוף פעולה עם "קבוצת אל-תוחיד ואל-ג'האד המערב אפריקה"

המתקפה בניז'ר נערכה ארבעה חודשים לאחר ההשתלטות על שדה הגז באן-אמנאס, אלג'יריה, אשר בסופה נהרגו 38 בני ערובה. כזכור, קבוצתו של בלמח'תאר נטלה את האחריות למתקפה באלג'יריה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה