יום שישי, 24 במאי 2013

אל-שבאב אל-מג'אהדין בציוץ חדש: "טולוז, בוסטון ו-וולוויץ'... מה לאחר מכן?"

תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין, ארגון הטרור הפועל בסומליה ומזוהה עם אל-קאעדה, פרסמו בחשבון הטוויטר שלהם בערבית הודעה המתייחסת לפיגוע באנגליה ביום רביעי, בו שני אנשים שחטו אדם וניסו לערוף את ראשו בשל היותו חייל בצבא הבריטי. הרצח הברוטלי קיבל הדים בכל רחבי העולם והרוצחים תועדו במצלמות ובפלאפונים של עוברי אורח.

אחד מהרוצחים הוא מייקל אדבולג'ו (Adebolajo), בריטי ממוצא ניגרי שהתאסלם בהיותו נער. אדבולג'ו הצטרף לארגונים אסלאמיים רדיקלים בבריטניה שפעלו בשנים האחרונות והיה מוכר גם בשם "מג'אהד" (לוחם קודש). לפי הפרסומים, תחילה הרוצחים דרסו את החייל ולאחר מכן ניסו לערוף את ראשו בעזרת סכיני קצבים.


בהודעה של אל-שבאב בחשבון הטוויטר נכתב: "טולוז, בוסטון, וולוויץ'... מה לאחר מכן? רק צריך לגחך ולסבול את זה, זה בלתי נמנע, מקרה של תרנגולות המגיעות [חוזרות] לקן שלהן!"

אל-שבאב מתייחסים לאירועים בטולוז, שם מוחמד מראח טבח בחיילים צרפתיים ובאי בית הספר היהודי "אוצר התורה"; ובוסטון, שם שני אחים ממוצא צ'צ'ני פוצצו מטען מטען חבלה במהלך מרתון רב משתתפים.

המשותף לאירועים אלו, מלבד לעובדה שהם בוצעו על ידי מוסלמים, הוא שבכולם מדובר ב"טרור מתוצרת בית": אנשים שחיו במדינות נגדן פעלו בסופו של דבר, או בלשון אל-שבאב, "תרנגולות שחזרו לקן" (על מנת לנקום). המחבל מטולוז, כמו המחבלים מבוסטון ובדומה לשוחטים מוולוויץ', פעלו והונעו מתוך הרצון "לנקום את הרג המוסלמים" בידי ישראל, ארצות הברית או אנגליה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה