יום שלישי, 7 במאי 2013

טאליבן אפגניסטאן מפרסם לראשונה מגזין באנגלית: "אד'אן" - המהדורה הראשונה


תנועת טאליבן באפגניסטאן פרסמה ביום ראשון, 5 במאי 2013, את המהדורה הראשונה של המגזין באנגלית "אד'אן" (קריאה לתפילה). המגזין עצמו מתוארך לחודש מארס השנה, אך הופץ רק בחודש מאי. לפי הכתוב, מאחורי המגזין עומד טאליבן בח'ורסאן (אזור אפגניסטאן-פקיסטאן).

המגזין עצמו מזכיר את המגזין המוכר בשפה האנגלית "לעורר השראה" (Inspire), שמופץ על ידי "אל-מלאחם להפקות מדיה", זרוע התקשורת של ארגון אל-קאעדה בחצי האי-ערב. "אד'אן" מורכב מ- 80 עמודי תוכן.

להלן נקודות מרכזיות המובאות במגזין:

  • "המגזין משמש כפלטפורמה עבור גברים ונשים מוסלמים בחץ לארץ המחפשים להשפיל את הרודנים בארצותיהם שלהם". עורכי המגזין מבקשים מהמוסלמים "שמחזיקים בכאלו שאיפות אציליות" (ג'האד) ליצור עמם קשר (עמ' 3).
  • במגזין ראיון עם עדנאן ראשיד, פעיל ג'האד עולמי ששוחרר מבית הכלא בפקיסטאן במהלך מבצע צבאי של טאליבן, אשר במסגרתו ברחו אסירים רבים פעילי הג'האד. ראשיד הקים קבוצה בשם "תומכי האסירים" אשר מטרתה לפגוע באנשי רשויות הביטחון בפקיסטאן העומדים מאחורי כליאתם של פעילי הג'האד.
  • המגזין מבקש מהקוראים עזרה בהתמודדות עם הטכנולוגיה של ארצות הברית, המשתמשת במטוסים ללא-טייס (מל"טים) על מנת לפגוע ולחסל פעילי ג'האד באזור פקיסטאן ואפגניסטאן, כמו גם בתימן. לפי המגזין, אפשר להשפיע על המל"טים ולשנות את ייעודם המקורי.
  • במאמר תחת השם "הדרך לח'ליפות" (עמ' 10) מוסבר כיצד קבוצות ג'האדיסטיות שונות ברחבי העולם, בצ'צ'ניה, סומליה, תימן, אפגניססטאן וכולי סוללות את הדרך להקמתה של הח'ליפות החדשה.
  • המגזין יוצא נגד מלאלה, הילדה הפקיסטאנית שנורתה לאחר שניהלה יומן מקוון (עמ' 24) עבור BBC באורדו, אשר בו תקפה את טאליבן על סירובם לאפשר לנשים לרכוש השכלה.
  • במגזין מאמר בשם "דת הדמוקרטיה" מאת אבו מצעב אל-זרקאוי, מנהיג אל-קאעדה בעיראק (עמ' 60).
  • במאמר שפורסם תחת הכותרת "לאומיות ואסלאם" (עמ' 68) נכתב כי "האסלאם דוחה כל מלחמה שנלחמת למען עושר, משפחה, שבטיות או לאום. באסלאם, המלחמה היחידה שהיא מוצדקת וחובה היא זו בה נלחמים בדרכו של אללה [ולמען] ייסוד וניצחון הדת שלו [האסלאם]" (עמ' 72).
  • אחד המאמרים במגזין (עמ' 75) קורא "לכבוש מחדש" את אנדלוסיה (ספרד) 
  • בדומה למגזין Inspire, גם "אד'אן" מציע קוד גישה מוצפן עבור אלו המעוניינים ליצור קשר עם טאליבן ולקחת חלק בג'האד (עמ' 79). 
MEMRI פרסמו דיווח מפורט על "אד'אן" בתאריך 8 במאי.

למגזין המלא מתוך Jihadology לחצו כאן.

להלן תמונות שונות שהופיעו במגזין:
"נלחמים בח'ורסאן, אך עינינו על פלסטין" (עמ' 67)
נשיא ארצות הברית מבוקש "מת בלבד" (עמ' 23)
עדנאן ראשיד וחוליית המוות שלו (עמ' 49)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה