יום חמישי, 16 במאי 2013

טאליבן-פקיסטאן - הודעה מספר 10: נטילת אחריות להתקפה על מסע הבחירות של מוניר אורכזאי


עומר מדיה, זרוע התקשורת של תנועת טאליבן-פקיסטאן (תחריק א-טאליבן - TTP), פרסמה היום (16 במאי) הודעה חדשה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי. בהודעה נכתב כי TTP נוטלת אחריות על פיגוע התופת שהתרחש לפני עשרה ימים (06 במאי) נגד צעדה פוליטית של מוניר אורכזאי, מנהיג המפלגה השמרנית "ג'מיעת עולמא א-אסלאמי". בפיגוע נרצחו 26 בני אדם ונפצעו 65.

ההודעה פורסמה בשלוש שפות: ערבית, אורדו ואנגלית והיא חתומה בידי הדובר רשמי (והחדש יחסית) של תחריק א-טאליבן, אִחְסַאן-אללה אִחְסַאן. הפיגוע היה הפעולה הראשונה שבוצעה בפיקודו של חאפט' דַוְּלַת ח'אן (חאפט' אחמד), המפקד החדש של טאליבן באזור כֻּרַם שבצפון המדינה.

בהודעה נכתב כי ההתקפה נגד צעדת הבחירות של מוניר אורכזאי לא יצאה אל הפועל בגלל הזדהותו הפוליטית עם המפלגה "ג'מיעת עולמא א-אסלאמי אלא משום שביצע "פשעים" נגד האסלאם והמג'אהדין. אורכזאי מואשם כי מסר עשרות מג'אהדין ערביים שהגיעו לפקיסטאן לידי האמריקאים שמחזיקים אותם עד היום בגואנטנמו וכי בחמש השנים האחרונות שיתף פעולה עם גופים פוליטיים שונים ב"שפיכת דמם של אנשי השבטים". תחריק א-טאליבן מאיימים כי לא יסלחו לאורכזאי ולא ישאירו אותו חי.

בתחתית ההודעה מופיע הכיתוב "כן, אל-קאעדה" בערבית ובאנגלית.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה