יום שלישי, 9 באפריל 2013

הכרזה על "המדינה האסלאמית של עיראק וא-שאם"


סוכנות אל-פרקאן להפקות מדיה, זרוע התקשורת של ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק" המזוהה עם אל-קאעדה, פרסמה ביום שני, 8 באפריל, הודעה חדשה (אודיו) בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי, בה נאמר כי מעתה גם ארגון ג'בהת אל-נצרה וגם ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק", הם ארגון אחד הפועל תחת השם "המדינה האסלאמית של עיראק וא-שאם [סוריה הגדולה]".

בהודעת המושמעת שהופצה (סרטון אודיו באורך 21:27 דקות), מדבר מפקד ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק", אבו בכר אל-חסיני אל-קרשי אל-בע'דאדי, על כך שג'בהת אל-נצרה היא הזרוע הסורית של "המדינה האסלאמית של עיראק" וכי ג'בהת אל-נצרה מקבלת סיוע ומימון על בסיס חודשי מאת הארגון העיראקי.

בהודעה אומר אל-בע'דאדי כי השמות - "ג'בהת אל-נצרה" מצד אחד ו"המדינה האסלאמית של עיראק" מצד שני כבר לא רלוונטיים ומבקש לא להשתמש בהם יותר. במקום, אל-בע'דאדי מבקש להשתמש בשם החדש, המכיל את שתי הקבוצות - "המדינה האסלאמית של עיראק וא-שאם".

לפי אל-בע'דאדי, ארגון אל-קאעדה בעיראק פעל בעבר תחת כמה שמות, ביניהם: אל-תוחיד ואל-ג'האד, לאחר מכן אל-קאעדה במסופוטמיה (בארץ שני הנהרות), לאחר מכן מג'לס שורא אל-מג'אהדין ולבסוף, השם האחרון - "המדינה האסלאמית של עיראק". ארגון זה, בהתאם למשנתם של מייסדיו, אינו קשור לשטח גיאוגרפי מסויים או לקבוצה אתנית כזו או אחרת. עוד מוסיף אל-בע'דאדי כי מפקד ארגון ג'בהת א-נצרה, אבו מוחמד אל-ג'ולאני, הוא פעיל "המדינה האסלאמית של עיראק" אשר התמנה לפקד על הכוחות הנאמנים לאל-קאעדה בסוריה.

אל-בע'דאדי מזהיר את הסורים שלא ללכת שולל אחר רעיונות דמוקרטיים וקורא למוסלמים להצטרף למג'אהדין בסוריה. בד בבד אל-בע'דאדי קורא לקבוצות האופוזיציה בסוריה ולשבטים השונים לעבוד יחדיו על מנת להניף את "דגל התוחיד" (הדגל השחור) ולפעול להחלת חוקי השריעה בסוריה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה