יום שלישי, 2 באפריל 2013

מרכז אבן תימיה מציג הודעה חדשה של מג'לס שורא אל-מג'אהדין בסביבות ירושלים: הפצצת ההתנחלות "ניר עוז" בשני טיליםמרכז אבן תימיה, זרוע המדיה של הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה, פרסמה היום (שלישי, 2 באפריל) הודעה חדשה של מג'לס שורא אל-מג'אהדין - אכנאף בית אל-מקדס ("מועצת שורא המג'אהדין בסביבות ירושלים"), בה נטען כי הקבוצה עומדת מאחורי שיגור שני טילים אל עבר "ההתנחלות" ניר עוז.

בהודעה נכתב כי הסיבה לשיגור הטילים היא מותו של מיסרה אבו חמדיה, אסיר פעיל חמאס שמת בגיל 64 ממחלת הסרטן, עת היה כלוא בבית הסוהר הישראלי. אבו חמדיה היה חבר בגדודי עז א-דין, הזרוע הצבאית של חמאס בחברון.

עוד נכתב בהודעה כי עם פרסום דבר מותו של חמדיה וכתגובה, פעילי שורא אל-מג'אהדין שיגרו בשעה 15:20 בצהריים שתי רקטות אל עבר קיבוץ ניר עוז אשר בחבל אשכול, סמוך להתנחלות לרצועת עזה.

ב"הארץ" נכתב כי חמדיה "נשפט למאסר עולם ב-2002 לאחר שהורשע בניסיון רצח, חברות בחמאס והחזקת נשק. הוא היה ממארגני ניסיון הפיגוע ב"קפה קפית" בירושלים - שלא יצא לפועל משום שהמפגע התחרט".

פעילי הקבוצה פונים בהודעתם לארגון חמאס במטרה להביא לשחרורם של פעילי הסלפיה-ג'האדיה שנתפסו ונכלאו בבתי הכלא של הארגון ברצועה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה