יום שלישי, 2 באפריל 2013

שאם אל-מלאחם להפקות מדיה מציגים וידאו חדש של מג'לס שורא אל-מג'אהדין בסוריה: "חייכי הו חלב"


בתאריך 26 בינואר השנה כתבתי כאן על קבוצה ג'האדיסטית חדשה בסוריה הפועלת תחת השם "מג'לס שורא אל-מג'אהדין - סוריה". קבוצה זו משתפת פעולה עם קבוצות וארגונים חמושים אחרים המזוהים עם תנועת הג'האד העולמי.

מהפרסומים בדף הפייסבוק של הקבוצה עולה כי היא משתפת פעולה ומוציאה פיגועים משותפים יחד עם קבוצות וארגונים ג'האדיסטים אחרים הפועלים בסוריה כמו ג'בהת אל-נצרה, לווא אל-תוחיד, אחראר א-שאם וכתאיב אל-מהאג'רין.

בינואר, כאשר כתבתי על הקבוצה, היו בדף הפייבוק שלה כ-200 "לייקים". היום לקבוצה מעל 3000 "לייקים" ולפי הסרטונים ושאר הפרסומים שפעיליה ותומכיה מפיצים, נראה כי היא פעילה מאד במהלך המלחמה בסוריה.

דבר אליו ראוי לשים לב הוא שמה של זרוע התקשורת של הקבוצה - שאם אל-מלאחם ללאנתאג' אל-אעלאמי ("שדות הקרב של סוריה להפקות מדיה") - הדומה לשמה של זרוע התקשורת של ארגון אל-קאעדה בחצי האי-ערב (אל-מלאחם).
דף הפייסבוק של מג'לס שורא אל-מג'אהדין בסוריה. צילום מסך מתאריך 1 באפריל 2013
בימים האחרונים פורסמו מספר סרטונים חדשים המתעדים את פעילות הקבוצה, אשר קיבלה תהודה גם בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי.

אחד הסרטונים האחרונים שהופצו לאחרונה על ידי הקבוצה נקרא "חייכי הו חלב". הסרטון באורך כ-34 דקות והוא מוקדש ללחימה באזור ח'אן טומאן, עיירה בת כשלושת אלפים תושבים בדרום-מערב לעיר חלב. בסרטון מתועדים פעילי הקבוצה במהלך הלחימה נגד כוחות צבא אסד ובמהלך הפעילות היום-יומית שלהם.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה