יום שני, 4 במרץ 2013

הועדה הצבאית של אל-קאעידה בחצי האי-ערב פרסמה הודעה חדשה: הפסקת התקשורת באמצעות פרויקט "שיירת השהדאא"


הועדה הצבאית של ארגון אל-קאעידה בחצי האי-ערב (קאעדת אל-ג'האד פי ג'זירת אל-ערב) פרסמה ביום שישי 1 במרץ, הודעה חדשה בה הארגון מזהיר ומתריע על הפסקת התקשורת בין אלו המבקשים להוציא אל הפועל פיגועים לבין פעילי הארגון בתימן, המתבצעת באמצעות "פרויקט השהדאא" (ה"שהידים"). לפי ההודעה המהלך נובע מצרכים ביטחוניים.

"פרויקט" זה הוא למעשה מסע גיוס מחבלים מתאבדים והוא נועד לאפשר לתומכי הג'יהאד, המעוניינים לבצע פיגוע בסגנון "זאב בודד" ולהצטרף לאל-קאעדה, לתקשר עם פעילי הארגון ולקבל מהם את ההדרכה והמידע ההכרחי לביצוע פיגוע נגד יעדים ישראלים, אמריקאים, צרפתים ובריטים. פרטים על הפרויקט וקריאה להצטרף אליו התפרסמו במהדורה התשיעית של מגזין "השראה" שהתפרסמה במאי 2012.
מתוך המהדורה התשיעית: "שיירת השהדאא" 
לפי הפרסום במהדורה התשיעית של מגזין "לעורר השראה" (Inspire), המטרה של הפרויקט הזה היא "לתקשר עם אלו המחפשים לבצע פיגוע התאבדות ("מות קדושים") או אלו הרוצים להוציא לפועל שחיטה של אויבי האסלאם [...] המטרה היא להפעיל אותם בקרב האויב, בין אם האויב הוא היהודים, הנוצרים או הכופרים".

על המועמד הפוטנציאלי, שצריך להיות מוסלמי אדוק כמובן, היה לשלוח באמצעות תוכנת ההצפנה "אצראר אל-מג'אהדין" את היעד לתקיפה וסגנון התקיפה המועדף עליו (דקירה, מטען חבלה וכדומה) ואם הבקשה הייתה מוצאת חן בעיני פעילי אל-קאעידה ומאושרת על ידם אז הצדדים היו מתחילים לתקשר בניסיון להוציא אל הפועל את הפיגוע המתוכנן.
שימוש ב"אצראר אל-מג'אהדין" על מנת לתקשר עם אל-קאעדה: Inspire 9

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה